Chcete ochutnat kečup z vesmírných rajčat? Brzy přijde na trh

Chcete ochutnat kečup z vesmírných rajčat? Brzy přijde na trh

Firmy z celého světa chtějí nabídnout lidem nové produkty, které je ohromí. Už víme o vínech, která se vydala do vesmíru, aby je pak lidé mohli ochutnat tady na zemi. Chceme kolonizaci Měsíce i Marsu. A firmy chtějí nabídnout novinky, které se mohou stát hity na prodejních pultech. Jedním z nich je i vesmírné pivo, zelenina nebo kečup.

Vesmírným vínem to začíná, na řadu teď přichází kečup

Heinz je společnost, která se specializuje především na výrobu kečupů. A právě kečup by mohl být nabízenou potravinou, která pochází z vesmíru. Marťanský kečup z rajčat by měl být novinkou, která by měla ohromit každého. Není to přitom jen kampaň, která by měla nalákat americké korporace nebo spotřebitele k nákupu produktů značky Heinz.

Specialisté ze společnosti se zapojili do zajímavého projektu, který měl jediný cíl – prověřit, jaké odrůdy ovoce, zeleniny nebo jiných rostlin můžeme pěstovat ve vesmírných sklenících. Projektu se ujala instituce Aldrin Space na Floridě. V oblasti se založil tzv. červený dům, který je velkým skleníkem. V něm jsou podmínky, které by měly napodobit ty, které jsou na Rudé planetě, na kterém bychom během několik staletí zahájit život.

Mohlo by vás zajímat:  Další asteroid proletěl nebezpečně blízko okolo Země. Novým hrozbám má zabránit chystaný projekt NASA

Rajčata byla zasazena do půdy simulují tu na planetě Mars

Zasazeno bylo na 500 sazenic rajčat, které se daly do 3,5 tuny půdy, která se odebrala z Mohavské pouště. Ta simuluje marťanský regolit. Poté se vybrali čtyři druhy, o kterých si odborníci mysleli, že by mohly růst na Marsu. V půdě se ale k nepochopení vědců objevily perchloridy, což by znamenalo smrt kolonizátorů, pokud by se na Rudé planetě neodstranily.

Heinz pak vyrobil limitovanou edici marťanského kečupu, který se jmenuje Marz Edition. Jedná se zatím o experiment, proto si nemůžete kečup koupit v klasickém obchodě. Během příštího desetiletí by se to podle společnosti ale mohlo změnit. Zatím pojede několik lahví do vesmíru a poté do laboratoře. Bohužel, cena takového kečupu se může vyšplhat hodně vysoko. Vesmírné produkty ale mají budoucnost.

Zdroj: http://www.collectspace.com/news/news-110821a-mars-heinz-tomato-ketchup.html