Čína se chystá vyrobit kosmickou loď dlouhou několik kilometrů

Čína se chystá vyrobit kosmickou loď dlouhou několik kilometrů

Čínská vláda je přesvědčená o tom, že vyrobí cokoliv, a bude to větších rozměrů, než dokážou vyrobit v USA. Nyní se chystají vyrobit největší vesmírnou loď v historii, která by měla pojmout několik tisíc lidí. Čína se chystá postavit vesmírnou stanici na oběžné dráze Země, ale nechce mít nic klasického.

Gigantická loď by měla pomoci astronautům

Astronauti by tak mohli zahájit své cestování po sluneční soustavě a čínská vláda by získala moc nad vším, co se děje ve vesmíru. Čína začala financovat tento projekt celkem nedávno. Jestli si myslíte, že je to jen vtip, mýlíte se. Organizace, která se pustila do financování kosmické lodi, už má za sebou několik úspěšných projektů. Díky tomu je Čína velmocí, která se může chlubit mnoha různými činnostmi.

Mohlo by vás zajímat:  USA zintenzivňuje vyšetřování ohledně UFO úkazů. Stovky záhadných objektů čekají na rozlousknutí

Chtějí postavit několik kilometrů dlouhou kosmickou loď, která unese tisíce lidí. Má být vyrobena na oběžné dráze, a bude ji tvořit tisíce propojených modelů. Ty se budou dodávat přímo ze Země nebo se postaví přímo ve vesmíru. Na výrobu budou vytipovány v továrnách, které mají obrovské 3D tiskárny.

Raketa by se měla do provozu uvést již v roce 2030

Nadace začala na programu pracovat ihned, aby se mohla včas realizovat. Raketa by měla být v provozu v roce 2030, poté se vypustí první moduly kosmické lodi na oběžnou dráhu. Čína je přitom až za USA, co se týče kosmických záležitostí. Má však odhodlání, a můžete tak očekávat, že se svého úkolu zhostí co nejlépe.

Mohlo by vás zajímat:  Před čtyřmi lety byla na oběžnou dráhu vypuštěna Muskova Tesla. Víme, co se s ní stane

Odborníci předpovídají, že pokud by se pro výrobu takové lodě rozhodl Elon Musk, dokázala by to za deset let. V případě Číny by se jednalo o let patnáct, ale musíme vzít v úvahu suroviny, které se vytěží například na Měsíci. Očekává se, že kosmická loď obřích rozměrů bude velká senzace. A věříme, že o let na takové lodi bude velký zájem, protože spousta lidí touží po tom vidět vesmír na vlastní oči.

Zdroj: https://www.scientificamerican.com/article/china-wants-to-build-a-mega-spaceship-thats-nearly-a-mile-long/