Jak bude vypadat letadlo budoucnosti? Bude létat až 6 000 km/h

Jak bude vypadat letadlo budoucnosti? Bude létat až 6 000 km/h

Ač si mnozí mysleli, že se to nemůže stát skutečností, opravdu se tak stalo. Na obloze budeme již velmi brzy moci vidět hypersonické letadlo budoucnosti, které by se mohlo stát číslem jedna pro amerického prezidenta. O jaké letadlo se ale jedná?

Superrychlé letadlo může zrychlit na neskutečných 6 000 km/h

Společnost Hermus, která sídlí v Atlantě, odhalila prototyp letadla, které by mělo být superrychlé. Bude poháněno motorem se smíšeným cyklem. Nový motor, který bude mnohem efektivnější než GE J85 spojený s proudovým motorem, může stroj zrychlit na 6 000 km/h. První prototyp letadla vypadá velmi zajímavě. Už existují dokonce videa, na kterých je vidět start motoru.

Mohlo by vás zajímat:  Vzít si elektroniku na pláž nemusí skončit dobře. Ochraňte svá zařízení před krádeží, poškozením i přehřátím

Letadlo se jmenuje Quarterhorse. Přímo před vašima očima se tak vytváří budoucnost leteckého průmyslu, a superrychlé letadlo můžete na obloze spatřit už velmi brzy. Stroj by měl umožnit všem lidem pohybovat se po celé planetě zemi obrovskou rychlostí. Doba letu z New Yorku do Londýna by přitom měla trvat pouze 90 minut! Na palubu letadla může vstoupit 9-19 lidí.

Zájem o celý projekt projevil samotný Pentagon

Vláda chce tyto stroje využít k zajištění hlavně bezpečné přepravy prezidenta a všechny osoby, které se o něj starají. Pentagon ale není jediný, kdo má zájem. Ten projevily také letecké korporace. Upravený motor GE J85 nasává vzduch vpředu a vytlačuje ho vzadu. Vytvoří se tak, který zajistí nadzvukovou rychlost. Mezitím se proudový motor zapíná a vhání vzduch do motoru, a vytvoří se tím ještě větší tah. To umožní letadlu zrychlit na rychlost pětkrát větší než zvuk.

Mohlo by vás zajímat:  Prodloužená záruka je většinou plýtvání penězi. Když dojde na opravu, většina jí lituje

Letadlo by pro komerční účely mělo být připravené asi za dva roky. Celkový počet těchto Quarterhorsů by měl být pět. Pokud stroj projde testováním a nadějemi, které do nich nejen vláda vkládá, může být pak vyráběn po celém světě. Americká vláda přitom pracuje i na dalších strojích a zbraních, které mohou převážet jaderné zbraně.

Zdroj: https://www.falstaff-travel.com/en/news/neues-ueberschallflugzeug-soll-6000-kmh-schnell-werden/, https://newsbeezer.com/portugaleng/boeing-presents-future-aircraft-that-will-travel-at-6000-km-h-business-season/