Bezpečnostní rizika online prostředí se týkají i mladých a technicky zdatných uživatelů

Podvody na internetu a v online světě? Pouze hlupák by mohl naletět. Typická věta technicky zdatných uživatelů, kteří si naivně myslí, že jsou nedotknutelní a tento problém se týká spíše starší generace. Ve skutečnosti se podvody týkají nás všech, aniž bychom si to dokázali přiznat. Na co se podvodníci zaměřují a jakým způsobem útočí?

Vidina rychlého zbohatnutí

Velmi častou chybu dělají mladí, kteří se snaží napodobovat influencery nebo další osobnosti, které propagují rychlé a nesmyslné výdělky peněz. Typické jsou především obchody s kryptoměnou. Mnoho mladých naletí těmto podvodům, které slibují velké obnosy peněz výměnou za malou investici.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější problémy v Apple Music mají jednoduché řešení. Pár kliknutí vše znovu rozběhne
Zdroj obrázku: Freepik

Nástrahy seznamek

Na Netflixu je k dispozici dokument Podvodník z Tinderu. Tento dokument by měl každý preventivně vidět, aby nenaletěl podvodům, kterých se dopustil tento muž z Tinderu. Seznamky jsou skvělým způsobem, jak se seznámit s někým, když nemáte moc času, přestěhovali jste se do nového města nebo zkrátka nemáte sebevědomí oslovovat protějšky ve skutečném životě. Seznamky jsou zamořeny nejrůznějšími boty, falešnými profily, jejichž primárním cílem je získání peněz z obětí. Při jakékoliv zmínce peněz, domáhání a podobně přerušte veškerý kontakt a zablokujte nebo nahlaste daný profil.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné zálohování předejde zbytečné ztrátě dat

Vystavení internetovým hrozbám

Mnoho mladých a dospělých lidí vlastní čtyři nebo více gadgetů. Většinou se jedná o chytré telefony, notebooky, tablety, chytré hodinky nebo herní konzole. Čím více máte těchto zařízení, tím méně dbáte na bezpečnost a staráte se o jejich správnou údržbu. Každá menší nepozornost hraje do karet potencionálním útočníkům.

Totéž platí také o celkovém čase stráveném na internetu. Dnešní uživatelé jsou schopni trávit na internetu a sociálních sítích klidně dlouhé hodiny denně. Více se tak mohou setkat s riziky, jakými jsou malware, phishingové útoky a další podvody.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhledávání v iPhonu je snadné. Vestavěná funkce najde cokoli v telefonu i na webu

Naučte se nebýt závislí na digitálních zařízeních a snažte se snížit celkový čas strávený jejich používáním, abyste předešli potencionálním potížím.

Zdroj: https://www.researchgate.net/publication/323460163_Vulnerable_Young_People_and_Their_Experience_of_Online_Risks