Díky Správci hesel od Googlu budou všechna data v bezpečí. Služba je navíc zcela zdarma

Díky Správci hesel od Googlu budou všechna data v bezpečí. Služba je navíc zcela zdarma

Správci hesel jsou důležité nástroje, které nám pomáhají udržovat naše účty v bezpečí. Jednu takovou funkci nabízí i samotný Google, a to zcela zdarma. My se dnes podíváme na to, jak ho správně a bezpečně používat.

Google nabízí vlastního správce hesel

Správců hesel existuje hromada. Většina z nich je placená a starají se o to, aby naše účty a data byly v bezpečí. Věděli jste ale, že Google má v sobě zabudovaný jeden takový a navíc zcela zdarma? Jmenuje se Správce hesel Google a je zabudován v prohlížeči Chrome. Vaše uložená hesla se navíc synchronizují na všechna zařízení, která používáte pod svým účtem, a je jedno, jestli jde o Android telefon nebo iPhone.

Mohlo by vás zajímat:  Ochrana telefonu před viry je zásadní. Bezpečné chování a kvalitní antivirus hrozbám předejdou

Použijte generátor hesel

Pokud se přihlašujete k nové službě nebo se vám heslo k vaší stávající nelíbí, pak můžete využít možnosti vytvořit si heslo pomocí generátoru od Googlu. Pokaždé, když budete v okně pro vytváření hesla, vám Google nabídne rozbalovací nabídku, která dokáže navrhnout silné heslo. Není důvod nevyužít této možnosti, jelikož Google si toto heslo zapamatuje za vás. A takové náhodně generované heslo o patnácti znacích už je problém prolomit i pro zkušené útočníky.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete provádět i kontrolu hesel

Google myslí na vše a podporuje i pokročilou kontrolu vašeho zabezpečení. V jeho správci hesel můžete provést i kontrolu, která zjistí, zda se vaše heslo nezobrazilo na seznamu prolomených. Většinou jde o slabá hesla a bude vám výrazně doporučeno, abyste tato hesla změnili na něco silnějšího.

Mohlo by vás zajímat:  Základní vybavení elektronika – co je potřeba?

Vaše hesla můžete upravovat, mazat nebo exportovat

V nastavení si jednoduše vyberte sekci Hesla a spravujte je, jak je potřeba. Pokud některá hesla nebo účty již nepoužíváte, pak je jednoduše smažte nebo upravte. Pokud tuto změnu provedete, projeví se na všech vašich zařízeních. Musíte ovšem mít zapnutou synchronizaci.

Zdroj: https://www.theverge.com/2022/6/30/23189450/chrome-password-manager-updates-ios-android