Nejlepší způsoby, jak nabít notebook bez nabíječky

Notebooky není potřeba dlouze představovat. Pro svůj provoz potřebují mít nabitou baterii nebo aby byly zapojeny v elektrické síti. Co dělat, když vám dojde šťáva a vy nemáte nabíječku? Není důvod být smutný, existuje hned několik způsobů, jak si poradit s touto situací.

Powerbanka

Stejně jako chytrý telefon tak i notebook lze nabít prostřednictvím powerbanky. Powerbanky jsou výbornou záchranou, když se blíží úroveň nabití baterie k nule. Obecně se však doporučuje se vyhýbat powerbankám s nižším napětím než 8 V. Nejlépe uděláte, když si vyberete s 8–12 V nebo více. Dejte přednost také těm, co podporují USB-C nabíjení.

Autobaterie

Další možností, jak nabít notebook, je prostřednictvím autobaterie. K tomu ale potřebujete střídač, díky kterému změníte stejnosměrný proud na střídavý. Vybírat si můžete z pestré nabídky, stačí bohatě s výkonem do 300 W.

Mohlo by vás zajímat:  Nedejte hackerům šanci. Skutečně silné heslo ochrání všechna citlivá data téměř stoprocentně
Zdroj obrázku: Freepik

Nabíječka USB-C Power Delivery Charger

Jestliže nemůžete nabíjet pomocí powerbanky ani prostřednictvím autobaterie, dalším řešením je USB-C napájecí adaptér s více porty známý jako USB PD nabíječka. Vyberte si nabíječku se správnou kombinací portů USB, která bude podporovat všechna vaše zařízení. USB-C má menší oválný konektor, což umožňuje rychlejší nabíjení. Nabíjecí adaptéry kompatibilní s protokolem USB Power Delivery (USB PD) mají výhodu, že jsou chráněny před přebitím, přehřátím atd.

Další způsoby

Existuje samozřejmě ještě spousta způsobů, jak nabít svůj notebook. Mezi tyto způsoby patří například:

  • univerzální napájecí adaptér,
  • super baterie,
  • náhradní baterie,
  • použití jiného počítače,
  • externí nabíječka baterie,
  • telefon nebo tablet.

Při výběru příslušenství buďte maximálně obezřetní a opatrní. Špatně vybraným příslušenstvím může vzniknout nebezpečí, proto si zjistěte včas hodnoty původní nabíječky vašeho notebooku. Pamatujte, že oficiální nabíječka je tou nejlepší variantou, jak bezpečně napájet váš počítač. V případě nouze poslouží skvěle powerbanka.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/charge-your-laptop-without-a-charger/