Otevřít excelové soubory je možné i bez Microsoft Office. Variant je několik

Excelové soubory mají příponu .xls a .xlsx. Do této chvíle jste se možná obešli bez nutnosti otvírání souborů takového typu. Přemýšlíte, že si pořídíte Microsoft Office? Existuje mnoho způsobů, jak otevřít soubory aplikace Excel zcela zdarma.

Chrome nebo Tabulky Google

Prvním způsobem pro otevření excelových souborů je rozšíření pro Chrome Office Editing for Docs, Sheets and Slides. Toto rozšíření bývá již předinstalované v Google Chrome. Samotné použití je jednoduché, stačí přetáhnout konkrétní soubor do prohlížeče a můžete začít pracovat.

Dalším pomocníkem na seznamu jsou Tabulky Google. Tabulky Google jsou výsledkem společnosti Google a její služby Cloud. Prostředí umožňuje vytvářet, vkládat, upravovat data do tabulek z prohlížeče. Tabulky jsou schopny otevírat soubory XLS a XLSX, stačí přejít do nabídky a zvolit Soubor -> Otevřít / Importovat.

Zdroj obrázku: Freepik

LibreOffice Calc a Apache OpenOffice

LibreOffice je sada bezplatných alternativ k Microsoft Office skládající se ze sedmi různých programů. Projekt je zcela zdarma a open source, jeho vznik se datuje až k roku 2010. Sada obsahuje LibreOffice Calc, jenž slouží právě pro práci s excelovými soubory. Na první pohled možná vypadá LibreOffice Calc trochu složitěji, ale víceméně obsahuje všechny potřebné nástroje.

Mohlo by vás zajímat:  Google Cloud spustí nový nástroj, který má ochránit uživatele při těžbě kryptoměn

Další bezplatnou alternativou Microsoft Office je Apache OpenOffice. Funguje na úplně stejném principu jako LibreOffice.

Další varianty

Pátou variantou je online řešení Aspose Excel Viewer. Aspose umožňuje otevírat obrovské množství souborů včetně XLS a XLSX. Pro otevření těchto souborů stačí přetáhnout excelové soubory na webovou stránku Aspose Excel Viewer. Oproti všem předchozím způsobům jsou možnosti úprav značně omezené.

Posledním typem je List Zoho. List Zoho vám nejenom umožňuje nahrávat soubory, ale také je upravovat a prohlížet. Jedinou nevýhodou tohoto způsobu je nutnost registrace.

Zdroj: https://www.repairmsexcel.com/blog/open-excel-files-without-excel