Na online bazarech lze sehnat vše. To, co člověk nakonec koupí, může vyrazit dech

Dnešní doba je nádherná v tom, že si můžeme de facto koupit cokoliv kdekoliv. Nemusíme jezdit pro zboží přes celou republiku, mezi státy nebo jiné kontinenty. Vše si můžeme objednat nebo pořídit v prostředí online světa. Jenomže toto prostředí přináší také možné komplikace. Různé online bazary nebo Marketplace na Facebooku můžou být plné podvodníků. Tito podvodníci rádi oslňují různými nabídkami, jež vypadají vábně na první pohled. Jak se vyhnout takovým podvodům a nenaletět?

Pozor na cenu, kvalitu a falešné fotky

Mnoho lidí dělá tu stejnou chybu, jako když jdou nakupovat potraviny. Nehledí na kvalitu potravin, ale na cenu. Akorát v obchodě je ta daň nižší, než když upřednostňujeme cenu i v prostředí online bazarů. Zde je opravdu hloupé a naivní pořídit si produkt, který běžně stojí daleko více, než prodejce uvádí. Proto si dávejte pozor, abyste si nepořídili produkt, jenž je daleko pod svou cenou.

Mohlo by vás zajímat:  I pár minut meditace přinese uvolnění a vlnu nové energie. Relaxační aplikace lze využít kdekoli

Populární zboží je velice oblíbeným sortimentem, se kterým podvodníci rádi kšeftují. Všelijaké podvody spojené s iPhony či herními konzolemi, kterých bylo ještě nedávno velký nedostatek, nejsou žádným překvapením. Nezapomeňte srovnávat fotky, které vidíte v inzerátu, může se jednat o naprosto jiný produkt, než je v nadpisu či popisu.

Zdroj obrázku: Freepik

Fake zboží

Laciné padělky jsou velice často oblíbené u značkové elektroniky a oděvů. Na první pohled jsou však tyto produkty nerozeznatelné. Co by vás mělo odradit od pořízení „fejků“, je především nízká cena a falešné fotky. Hlavně si vyzkoušejte toto zboží při předání, abyste předešli případným komplikacím s reklamací a vrácením peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoha technologickým faktům bezmezně věříme, ale reálně se jedná o nepodložené mýty

Další body, které nesedí

V neposlední řadě je potřeba být všímavý. Když už teda víte, na co si dávat pozor v rámci samotného produktu, pořád to není vše. Dávejte si pozor také na:

  • údaje o prodejci (anonymita je výstrahou),
  • platbu předem (neplaťte nic předem, hrozí přerušení komunikace),
  • zálohu (nepřistupujte na zálohu, nemusíte se rovněž dočkat zboží),
  • změnu částky před posledním slovem.
Zdroj: https://www.prefixbox.com/blog/online-shopping-problems/