Android toho umí mnohem víc. Inspirujte se vychytávkami i pro svůj telefon

Android toho umí mnohem víc. Inspirujte se vychytávkami i pro svůj telefon

V tomto článku si představíme několik zajímavých tipů, díky kterým vytáhneme z našeho Android zařízení ještě více! Sami budete překvapeni, co tyhle mašinky vlastně všechno umí.

Funkce pro digitální pohodu

Tento režim je také známý jako večerka. Díky němu se váš telefon v nastavenou hodinu ztiší a vaši obrazovku změní na černobílou. Pro případ, že se budete chtít na něco podívat a nechcete být oslepeni. Tuto možnost ocení hlavně ti z vás, kteří si večer chtějí od telefonu odpočinout a v klidu se vyspat.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto typy webových stránek často skrývají viry

Upravte si rychlá nastavení

Nastavte si aplikace, které nejčastěji používáte, na jeden řádek rychlého nastavení. Defaultně je jich tam více, které nepoužíváme, a proto je dobré mít zde pouze ty, které opravdu potřebujeme rychle. Klikněte na ikonu tužky a pusťte se do úpravy tohoto menu.

Zdroj obrázku: Freepik

Instalujte aplikace z webového prohlížeče

Na rozdíl od iOS umí Android tuto vychytávku. Pokud si jen tak brouzdáte po internetu a najednou se vám zalíbí hra nebo aplikace, nemusíte u sebe mít telefon. Stačí, když máte propojený prohlížeč se stejným účtem Google, a danou aplikaci můžete nainstalovat i vzdáleně přes web. Když pak vezmete do ruky svůj telefon, aplikace už bude nainstalovaná a nachystaná k použití.

Mohlo by vás zajímat:  Ztracený iPhone není těžké dohledat. Snadno lze zjistit jeho aktuální polohu

Aplikace z jiných zdrojů

Opět na rozdíl od iOS nejste limitováni pouze instalací z obchodu. Můžete si stáhnout a nainstalovat libovolnou aplikaci z jiného zdroje, než jsou ty oficiální. Jen tedy ovšem buďte opatrní, kde a co instalujete, protože i váš mobilní telefon může být snadno napadnutý virem.

Pořiďte si antivirus

Jak jsme si již řekli, Android je velmi otevřený operační systém a s tím také přichází vyšší možnost nebezpečí. Proto byste neměli váhat s instalací některého z antivirových programů. Většina z nich má základní ochranu zdarma a vždy je lepší být chráněn než později, až se něco stane, litovat!

Zdroj: https://www.slashgear.com/780168/hidden-android-12-features-you-probably-didnt-know-about/