Nabíjení chytrých hodinek může rozhodnout o všem. Baterii dokáže prodloužit život nebo ji zničit

Nejnovějším standardem baterií u elektronických zařízení jsou Li-Ion baterie. Jak už ale víte, tento typ baterie se nachází nejen v mobilních zařízeních, ale rovněž se používá v chytrých hodinkách, GPS trackerech a dalších dobíjecích zařízeních. Zatímco se kapacita všech dobíjecích baterií časem sníží, Li-Ion baterie tento efekt minimalizují. Přesto však existují základní postupy, které byste měli dodržovat, jestliže chcete prodloužit životnost a kapacitu své Li-Ion baterie. Pojďme se podívat na tipy směřující k prodloužení její životnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelná údržba prodlouží životnost počítače i všech komponentů

Používejte správné nabíjecí zařízení

Prvním bodem by měla být správná volba nabíjecího zařízení. Měli byste se proto vyhnout rychlonabíječkám a nástěnným nabíječkám. Některé z napájecích adaptérů v levných obchodech neposkytují vhodný výstup, což vede ke kontraproduktivnímu nabíjení a může způsobit zbytečné namáhání baterie.

Během nabíjecího procesu by mělo být vaše zařízení vypnuté. Po dokončení nabíjení odpojte nabíječku ze zásuvky nebo vyjměte samotné chytré hodinky, aby se baterie nenamáhala. Rozhodně se vyvarujte nabíjení v chladných podmínkách. Nízká teplota může trvale poškodit baterii.

Mohlo by vás zajímat:  Lepší signál zajistí restart telefonu, výměna SIM karty nebo změna držení telefonu
Zdroj obrázku: Freepik

Nenechte své zařízení skoro vybít

Snažte se nepoužívat zařízení při nízkém stavu nabití baterie. Jedná se zpravidla o 2,5 % a nižší, jelikož se může zvýšit napětí baterie. Dobrým zvykem je naučit se toto zařízení dát nabíjet, než klesne baterie na 5 %. Jestliže se vaše zařízení vypne, tak jej po opětovném zapnutí restartujte, jelikož neprošlo cyklem klasického vypnutí.

Další rady

Nikdy neskladujte zařízení s úplně vybitou baterií. Ideální hodnota se pohybuje okolo 50 %. I když jsme výše psali, že zařízení byste neměli nabíjet při nízkých teplotách, nedoporučuje se využívat zařízení ve vysokých teplotách (po nabíjení), dokud nezchladne. Životnost zařízení tak máte ve svých rukou, záleží jenom pouze na vás, jak se k němu budete chovat.

Zdroj: https://support.itouchwearables.com/en_us/how-to-charge-your-smartwatch-SJmgNKpVc