Starý postup už dávno neplatí. První nabití smartphonu má zcela jiná pravidla

Starý postup už dávno neplatí. První nabití smartphonu má zcela jiná pravidla

Ve chvíli, kdy si koupíte nový mobil, ho budete muset samozřejmě nabít. Nebudete tomu věřit, ale většina lidí to dělá špatně. Před lety se rozšířila pravidla pro nabíjení telefonů, která již dávno neplatí. Většina lidí je ale stále dodržuje, protože si myslí, že je to správně. Bohužel si tím můžete nový smartphone zničit a zkrátit jeho životnost.

Stará pravidla pro nabíjení už dávno neplatí

U starších telefonů platilo, že se měly nechat úplně vybít a následně nabíjet po dobu 8 až 12 hodin. Jenže to platilo u jiného druhu baterií, které se dříve používaly. V dnešní době se v chytrých telefonech nachází lithium-‍iontové baterie, které tímto postupem můžete poškodit. Místo toho byste měli postupovat úplně jinak. Jestli si nechcete zničit mobil při prvním nabíjení a hodně zkrátit životnost baterie, musíte se naučit, jak to udělat správně.

Mohlo by vás zajímat:  Modrá značka zavedená společností Google zvyšuje bezpečnost před phishingovými útoky
Zdroj obrázku: Freepik

Jak bezpečně nabít svůj smartphone poprvé po nákupu?

V první řadě si pozorně přečtěte příručku od výrobce svého chytrého telefonu. Díky tomu zjistíte, jestli nemáte postupovat specifickým způsobem při nabíjení zařízení. Každý telefon může mít trochu jiné požadavky na péči, které zjistíte právě v této příručce. Jakmile budete mít přesné informace, musíte pokyny dodržovat pravidelně při každém používání a nabíjení smartphonu. To je nejlepší způsob, jak prodloužit životnost a užít si silné baterie i po dobu několika let.

Obecná pravidla pro nabíjení chytrých telefonů

Výrobci většinou dodávají telefony nabité na 60 %. To znamená, že je nemusíte ihned po zakoupení nabíjet. Místo toho je normálně používejte a připojte na nabíječku až ve chvíli, kdy to bude nutné. Obecně se doporučuje nenechat telefon vybít pod 30 % kapacity baterie a nabíjet ho pouze do 80 %. Ideálně byste neměli nechat baterii dojít až na 100 % a rozhodně byste mobil neměli nechávat v nabíječce, až bude plně nabitý. Tím baterii ničíte a krátíte její životnost.

Zdroj: https://riseon.co.in/how-to-charge-your-new-phone-the-first-time/