Udržte si při práci z domova kontakt se světem i produktivitu. Máme pro vás několik tipů

Práce na dálku má obrovské množství výhod. Práce z domova nebo při cestování může být ale také trochu osamělá, protože většinou pracujeme sami. Výjimkou jsou pouze páry, kdy oba pracují tímto způsobem. Naštěstí existují způsoby, jak si můžete práci trochu oživit. Budete se cítit psychicky mnohem lépe, díky čemuž vám i práce půjde víc od ruky.

Najděte si prostor na coworking a komunikujte s ostatními

Po celých Čechách existují coworkingové prostory, které si můžete pronajmout. Díky tomu se můžete setkávat s dalšími lidmi, kteří pracují stejným stylem jako vy. Můžete tak získat nové přátele i obchodní kontakty a budete mezi lidmi. Najděte si takové místo a zjistěte, jestli se vám tam pracuje dobře.

Díky technologiím se také můžete spojovat se svými kolegy, přáteli nebo rodinou. Vytvořte si komunikační skupiny s ostatními a buďte s nimi takto na dálku. Uvidíte, že se doma budete cítit mnohem více mezi lidmi, i když budete fyzicky stále sami.

Mohlo by vás zajímat:  Z nuly na sto je nejlepší cesta, jak baterii v Androidu úplně zničit
Zdroj obrázku: Freepik

Navštěvujte svou kancelář nebo si pořiďte domů psa

Máte-li flexibilní pracovní dobu a můžete chodit do klasické kanceláře své společnosti, dělejte to. Jednou za čas to pro vás bude příjemnou změnou. Můžete se také se šéfem domluvit, že budete 1–2 dny v kanceláři a zbytek času budete pracovat z domova. Vyzkoušejte to. Možná vám to takto bude fungovat nejlépe.

Další možností je pořízení domácího mazlíčka. Díky němu nebudete doma nikdy sami a budete mít nové povinnosti, které vás budou udržovat ve střehu. Venčení a procházky během dne vás navíc donutí, abyste si dělali pravidelné pracovní přestávky a chodili na čerstvý vzduch.

Vždy si dělejte pracovní přestávky

Přestávky jsou klíčové, když chcete udržet své mentální zdraví v pořádku. Vyzkoušejte aplikaci Headspace nebo aplikace na cvičení, které vás donutí cvičit alespoň 10 minut. Potom se můžete vrátit k práci.

Zdroj: https://resources.owllabs.com/blog/remote-work-loneliness