6 miliard dolarů by vyřešilo globální problém s hladověním. Přesně tolik věnoval Elon Musk charitě

6 miliard dolarů by vyřešilo globální problém s hladověním. Přesně tolik věnoval Elon Musk charitě

V říjnu roku 2021 navrhl ředitel Světového potravinového programu OSN David Beasley, že globální problém s hladověním by se dal vyřešit tím, kdyby se nejbohatší lidé na světě podělili o zlomek svého jmění. A Elon Musk, který s ním na toto téma vedl debatu na Twitteru, přiložil ruku k dílu.

Rozhovor mezi Davidem Beasleyem a Elonem Muskem byl opravdu hojně sledovaný. David tehdy prohlásil, že 6 miliard dolarů by dokázalo vyřešit problém s globálním hladověním. Elon Musk na to tehdy reagoval a o téma se opravdu zajímal. 6 miliard dolarů jsou pouze dvě procenta z celého jmění majitele Tesly. Elon Musk tehdy odpověděl na toto téma a oznámil, že prodá akcie za 6 miliard dolarů.

Mohlo by vás zajímat:  Adventní kalendáře, se kterými bude čekání na Vánoce zábava: to nejlepší ze světa dětí

Jeden z největších darů charitě v historii

Dlouho od této diskuze se nic nedělo a téma okolo věci hladovění na chvíli utichlo. Až do listopadu minulého roku, kdy se Elon Musk rozhodl prodat deset procent všech akcií Tesly, což odpovídalo hodnotě okolo 16,4 miliard dolarů. Nyní po konání komise pro cenné papíry a burzu se ukázalo, že Elon Musk daroval na charitu 5,7 miliard dolarů, což je právě částka, která by měla pomoci vyřešit hladovění po celém světě.

Mohlo by vás zajímat:  Oblast robotiky prochází prudkým rozvojem. Prosazuje se ve zdravotnictví, průmyslu i vědě
Zdroj obrázku: Freepik

Dar pro dobrou věc, ale i obrovská úleva na daních

Tento dar charitě patří mezi jeden z největších v historii. Bylo to od něj rozhodně krásné gesto, jenže jak se ukazuje, určitě to nedělal jen pro dobrotu srdce. Tímto charitativním darem se mu podařilo výrazně snížit daň, kterou musel v loňském roce zaplatit. A dle odhadů se mu podařilo snížit daň o 10 miliard dolarů. Jak se tedy ukazuje, tento dobrý skutek byl po zásluze odměněn. Dá se říci, že na tom i vydělal.

Mohlo by vás zajímat:  Obezita se šíří světem jako lavina. Česká republika není výjimkou, čísla doslova vyrazí dech

Samotný majitel Tesly Elon Musk se prozatím k tomuto charitativnímu daru nijak nevyjádřil. Nevíme tak, zda tento dar dostala opravdu organizace na boj s celosvětovým hladem, nebo byla vybrána nějaká jiná.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2022/02/15/business/elon-musk-tesla-charity-donation.html