Některé značky špičkových chytrých telefonů s OS Android nabízí možnost ultrarychlého nabíjení z 0 % na téměř maximum už během 30 minut. S tímto nabíjením jsou spojovány problémy, ale jsou opravdu relevantní, nebo ne? Pojďme se podívat na nejčastější mýty.
Větší hmotnost
Chytré telefony s ultrarychlým nabíjením umožňují rychle vytlačit elektrony v baterii z katody (kladnou elektrodu) na anodu (zápornou elektrodu). Kvůli tomu se elektrony pohybují mnohem rychleji, což znamená, že separátor mezi elektrodami musí být tlustší.
Přehřívání
Obecně platí, že rychlejší nabíjení produkuje daleko více tepla než u zařízení s běžným nabíjením. Výrobci jsou si vědomi většího tepla, proto zavedli opatření vedoucí ke snížení teploty. Tyto smartphony jsou vybaveny chladicím hardwarem, jako je tepelný štít, ventilátor a parní komora. Tato zařízení mohou využívat paralelní nabíjení.
Krátká životnost
Možná jste slyšeli o zkracování životnosti baterie tím, že budete často nabíjet své zařízení. V tomto případě se nejedná o pravdivé tvrzení, jelikož tato zařízení využívají vyrovnávací paměť nebo optimalizované nabíjení jako prevenci přebíjení. Průmyslový standard tvrdí, že 80% stav baterie je dosažen po 800 nabíjecích cyklech. Chytré telefony OnePlus 10T a 150W slibují 1 600 nabíjecích cyklů.
Bezpečnost
Rychlé nabíjení a zvýšená teplota často vyvolávají pocit zděšení. Mohou za to mylné představy ohledně výbuchu. Nejsou však žádné zprávy o tom, že by došlo k požáru nebo výbuchu během nabíjení.
Mnoho špičkových chytrých telefonů s touto funkcí používá pokročilejší a dražší hardwarové a softwarové komponenty. Cenu však určuje několik faktorů, kterými jsou:
- specifikace zařízení,
- funkce,
- model,
- značka.
Rychlé nabíjení není zárukou drahého chytrého telefonu. Jak vidíte, mnoho nevýhod funkce neobsahuje. Nemáte se čeho bát a klidně se můžete rozhodnout pro koupi chytrého telefonu s touto funkcí.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/downsides-to-ultra-fast-charging-smartphones/