Ultrarychlé nabíjení telefonů je spojeno s několika mýty

Některé značky špičkových chytrých telefonů s OS Android nabízí možnost ultrarychlého nabíjení z 0 % na téměř maximum už během 30 minut. S tímto nabíjením jsou spojovány problémy, ale jsou opravdu relevantní, nebo ne? Pojďme se podívat na nejčastější mýty.

Větší hmotnost

Chytré telefony s ultrarychlým nabíjením umožňují rychle vytlačit elektrony v baterii z katody (kladnou elektrodu) na anodu (zápornou elektrodu). Kvůli tomu se elektrony pohybují mnohem rychleji, což znamená, že separátor mezi elektrodami musí být tlustší.

Mohlo by vás zajímat:  Není čas ztrácet čas. Windows se může spustit mnohem rychleji, stačí pár kliknutí

Přehřívání

Obecně platí, že rychlejší nabíjení produkuje daleko více tepla než u zařízení s běžným nabíjením. Výrobci jsou si vědomi většího tepla, proto zavedli opatření vedoucí ke snížení teploty. Tyto smartphony jsou vybaveny chladicím hardwarem, jako je tepelný štít, ventilátor a parní komora. Tato zařízení mohou využívat paralelní nabíjení.

Zdroj obrázku: Freepik

Krátká životnost

Možná jste slyšeli o zkracování životnosti baterie tím, že budete často nabíjet své zařízení. V tomto případě se nejedná o pravdivé tvrzení, jelikož tato zařízení využívají vyrovnávací paměť nebo optimalizované nabíjení jako prevenci přebíjení. Průmyslový standard tvrdí, že 80% stav baterie je dosažen po 800 nabíjecích cyklech. Chytré telefony OnePlus 10T a 150W slibují 1 600 nabíjecích cyklů.

Mohlo by vás zajímat:  Odvysílání reklamy Coinbase vyvolalo šílenství. Kvůli přetížení serveru spadla stránka této burzy na několik minut

Bezpečnost

Rychlé nabíjení a zvýšená teplota často vyvolávají pocit zděšení. Mohou za to mylné představy ohledně výbuchu. Nejsou však žádné zprávy o tom, že by došlo k požáru nebo výbuchu během nabíjení.

Mnoho špičkových chytrých telefonů s touto funkcí používá pokročilejší a dražší hardwarové a softwarové komponenty. Cenu však určuje několik faktorů, kterými jsou:

  • specifikace zařízení,
  • funkce,
  • model,
  • značka.

Rychlé nabíjení není zárukou drahého chytrého telefonu. Jak vidíte, mnoho nevýhod funkce neobsahuje. Nemáte se čeho bát a klidně se můžete rozhodnout pro koupi chytrého telefonu s touto funkcí.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/downsides-to-ultra-fast-charging-smartphones/