Zatočte s mořskou nemocí pomocí jednoduchých technik a užijte si příští plavbu v klidu

Mořská nemoc je pro mnoho lidí obrovský problém. Může vám pokazit celý výlet nebo vás bude omezovat při aktivitách, které si na dovolené můžete jinak užít. Naštěstí existují skvělé a osvědčené metody, které vám proti této nepříjemnosti pomohou. Díky tomu už se nikdy nebudete muset obávat nastoupit na loď. Co dělat proti mořské nemoci?

Soustřeďte se na svůj dech a hydrataci

Pomalý a hluboký dech může zklidnit nevolnost. Uvidíte, že řízené dýchání je mnohem těžší, než si myslíte. Tím, že se soustředíte na svůj dech, zapomenete na závratě i nevolnost, které vás na lodi trápí. Vyzkoušet můžete také meditační aplikace, které nabízí průvodce dýcháním. Před odjezdem na dovolenou se naučte dýchat tímto způsobem, abyste měli po ruce zaručenou pomoc.

Mohlo by vás zajímat:  Při cestování letadlem platí pro převoz elektroniky přísná pravidla

Hydratace je také při boji proti mořské nemoci velmi důležitá. Existuje dokonce i mnoho hydratačních aplikací, které vám budou během celého dne připomínat, abyste se napili vody. Pomalu a pravidelně popíjejte čistou vodu během celé plavby. Díky tomu bude vaše tělo připravené na všechno, co ho může během mořské nemoci potkat.

Zdroj obrázku: Freepik

Spánek nebo hudba vás dokonale uvolní

Jestli je to možné, měli byste si také lehnout nebo se vyspat. Odpočinek vám přijde vhod a navíc prakticky celou plavbu můžete prospat. Mozek v horizontální poloze dostane signál, že má uklidnit nevolnost a další příznaky mořské nemoci. Jestli se nemůžete prospat, snažte se alespoň najít lavičku, na kterou byste se mohli natáhnout.

Mohlo by vás zajímat:  Na online seznamkách může člověk potkat kohokoli. Odhalte podvodníka včas

Na plavbu si nezapomeňte vzít nabitý smartphone a sluchátka. Oblíbená nebo uklidňující hudba s vámi udělá zázraky. Cestu lodí na dovolenou nebo na výletě si díky tomu užijete, protože budete poslouchat nádherné zvuky, které vás uklidní v každé situaci. Zvolit ale můžete také zvuky deště nebo bouřky. Záleží jen na vás a na tom, co posloucháte nejraději.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/digestive-health/easy-ways-to-keep-from-getting-seasick.aspx