Nejnovější funkce Google Map potěší všechny majitele elektromobilu. Jednoduše ukáže nejrychlejší trasu k nabíjecí stanici

Google se rozhodl, že nám umožní velmi jednoduše najít v okolí nabíjecí stanice pro elektromobily. Ekologické trasy najdete v mapách již nyní a můžete je sami vyzkoušet. Mnoho lidí dnes přechází na elektromobily a největší vyhledávač na světě se snaží s tímto trendem držet krok. Co od této nové funkce můžete očekávat?

Upgrade Google Map odhaluje nejrychlejší cestu k nabíječce pro elektromobil

Zkuste vyhledat „elektronické nabíjecí stanice“ a na mapě se vám zobrazí nabíječky pro elektromobily. Pohodlně si zvolíte město, ve kterém se právě nacházíte, a budete ihned vědět, kam máte jet. U každé stanice navíc najdete informace o tom, kde se nachází a jaké jsou tam typy zásuvky. To jsou cenné informace, protože jinak byste na dané místo mohli jet úplně zbytečně.

Mohlo by vás zajímat:  V době drahých energií se hodí jakákoli pomoc. Chytrá zařízení pomohou ušetřit na teple i elektřině

V současnosti rychle přibývá míst, kde najdete nabíječky na elektromobily. Na každé stanici může být jiný typ zásuvky, takže se nezapomeňte podívat, jestli daná stanice odpovídá vašim potřebám. Velkou výhodou je, že ani v novém městě nebudete marně bloudit a hledat nabíjecí stanici. Pro každého majitele EV to bude zaručeně velmi důležitá funkce Google Map.

Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduché hledání rychlých nabíječek EV

Počet elektromobilů stále poroste, protože vlády po celém světě chtějí zakázat prodej nových vozidel se spalovacím motorem. Tyto stanice proto postupně nahradí klasické benzinové pumpy. V současnosti má elektromobil mnoho lidí a jejich počet neustále roste. Bohužel nabíjení trvá poměrně dlouhou dobu. S přibývajícím počtem majitelů těchto aut se prodlouží také čekací doba.

Mohlo by vás zajímat:  Stará auta stále přitahují pozornost unikátním designem, jednoduchostí a vlastní hodnotou

Většina nabíjecích stanic pro elektromobily podporuje rychlé nabíjení, což je obrovskou pomocí. Některé nabíjecí stanice dokonce účtují majitelům poplatky navíc, když stojí na nabíjecím místě i po tom, co jejich vůz dosáhne plné kapacity. Jde o motivaci k tomu, aby si každý hlídal svůj elektromobil a odjel z nabíjecího místa co nejdříve.

Zdroj: https://www.cnbc.com/2022/11/17/google-maps-updates-for-ev-charging-augmented-reality-and-accessibility.html