Zvuky na pozadí zlepší produktivitu i koncentraci. Zařízení Mac má rozhodně co nabídnout

Jak se nejlépe soustředit při práci, relaxovat nebo se naladit před usnutím? Pokud nemáte vytrénovanou mysl, mohou vám pomoci některé tipy. Zvuk na pozadí je nejlepší způsob, jak se separovat od vnějšího světa, a vy se tak můžete soustředit na práci, spánek nebo zůstat v klidu. Jestliže jste doteď využívali aplikace třetích stran s bílým šumem, je na čase to změnit. S macOS Ventura oznámil Apple novou funkci Zvuky na pozadí.

Jak přehrávat zvuky na pozadí

Zvuky na pozadí debutovaly u iPhonu s iOS 15. Podobné nastavení můžete povolit také na Macu v sekci Usnadnění, stačí postupovat podle pokynů.

Mohlo by vás zajímat:  Ovládat chytrý telefon přes počítač umožní dvě oblíbené aplikace

Otevřete Nastavení systému na svém Mac zařízení, zvolte Usnadnění -> Zvuk. Povolte posuvník u Zvuky na pozadí. Po aktivaci můžete kliknout na tlačítko Vybrat a zde se objeví varianty:

  • déšť,
  • vyvážený šum,
  • jasný šum,
  • tmavý šum,
  • oceán,
  • stream.

Mimo to také můžete upravovat hlasitost samotných zvuků. V nastavení můžete zvolit možnost vypnutí těchto zvuků v případě nečinnosti na Macu, stačí aktivovat volbu Vypnout zvuky na pozadí.

Zdroj obrázku: Freepik

Přidejte zvuky na pozadí do ovládacího panelu

Využíváte často služeb zvuků na pozadí nebo víte, že budete? Ušetřete čas a nechoďte zbytečně stále dokola do sekce Usnadnění. Využijte možnosti Ovládacího centra a přidejte zvuky na pozadí, abyste zrychlili přístup k této funkci.

Mohlo by vás zajímat:  Správce hesel zabezpečí přihlašovací údaje. Důležité je vybrat správně

Začněte tak, že přejdete do Nastavení systému na svém Mac zařízení. Zde zvolte Ovládací centrum, nyní přejděte dolů a přepněte možnost na Zobrazit v ovládacím centru v sekci Sluch. Po připnutí této funkce na ovládacím panelu získáte přístup ke zvukům na pozadí. Stačí pouze otevřít Ovládací centrum, kliknout na Sluch a vybrat Zvuky na pozadí pro zapnutí okolních zvuků.

Získejte větší pozornost

Zvuky na pozadí macOS Ventura nemusí být jediným doplňkem pro Mac. Svůj účel zvuky na pozadí ale splní, po pár použitích můžete sledovat pozitivní výsledky v oblasti navrácení a zlepšení pozornosti. Výsledkem tak budou lepší produktivita, větší klid a další benefity.

Zdroj: https://allthings.how/how-to-play-background-sounds-like-rain-ocean-and-more-on-mac/