Zvlhčovač vzduchu potřebuje pravidelné čištění. Zajistí bezchybnou funkčnost a nezávadnost pro zdraví

Skvělým a zároveň užitečným doplňkem pro domácnost může být zvlhčovač vzduchu, zejména v zimním období. Takové zařízení zároveň potřebuje také správnou údržbu, jinak se příjemné zvlhčení vzduchu může proměnit v nežádoucí pach, jelikož se stane ideálním podhoubím pro vznik bakterií a plísní. Většina výrobců doporučuje zvlhčovač čistit alespoň jednou týdně.

Každá voda obsahuje nějaké mikroby, včetně filtrované. Jestli chcete zvlhčovač vypnout a nechat stát jeden den, pak ho dobře vylijte a nechte vyschnout. Naplňte ho opět, jakmile ho budete chtít použít znova.

Mohlo by vás zajímat:  Automatické stahování fotek z WhatsAppu jde zrušit v několika krocích

Jak postupovat

Nejprve začněte tím, že rozložíte celý zvlhčovačopláchnete všechny jeho části. Dávejte však pozor na to, abyste nenamočili žádné části přístroje, kde se nachází elektronické součástky. Zvlhčovač nedávejte do myčky, pokud to není dovolené v návodu. Pro zbavení se vodního kamene použijte štětec nebo štětku s trochou bílého octa. Nebojte se trochu přitlačit při čištění, abyste se opravdu zbavili všech nečistot, a poté nechte uschnout na vzduchu, aby se odpařila i zbývající kyselina octová.

Mohlo by vás zajímat:  Snímky obrazovky ve Windows si lze jednoduše přizpůsobit. Skrýt lze osobní údaje i vodoznak
Zdroj obrázku: Freepik

Pouze ocet nestačí

Samotný ocet plíseň nezlikviduje, budete tak odkázáni pravidelně dezinfikovat celou jednotku pomocí peroxidu vodíku a vody nebo bělidla. Můžete zde použít také služby kartáče nebo ponořte plastové části na dobu 30 minut, než je vypláchnete a otřete.

Odpařovací filtr

Speciální péči si žádá také odpařovací filtr, který byste měli propláchnout ve studené vodě, aby uvolnil všechny nahromaděné minerály. Pozor, používejte pouze čistou vodu, bez žádných bělidel a chemických roztoků, mohou totiž zničit antimikrobiální povlaky, již brání růstu mikrobů.

Mohlo by vás zajímat:  Tři mobilní aplikace, které převedou soubory PDF do formátu Microsoft Word

Jak vidíte, samotné čištění vám nezabere více než pět až deset minut. Když k tomu připočtete dobu odmočení, do hodiny máte vše hotové. Byla by škoda se nestarat o zvlhčovač, který jinak odvádí docela slušnou práci.

Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/guides/how-to-clean-humidifiers/