Jak prodloužit životnost baterie u chytrého telefonu?

Jak prodloužit životnost baterie u chytrého telefonu?

Pokud chcete, aby baterie ve vašem chytrém mobilním telefonu dobře sloužila, musíte se o ni správně starat. To v praxi znamená správné zvládnutí nabíjení.  Moderní technologie naštěstí umožňují poměrně rychlé dobití celé baterie, takže ani v případě kompletně vybitého mobilního telefonu nemusíte čekat tak dlouho dobu, než dojde k plnému nabití. Vyvarujte se však některých chyb, které vedou k rychlejšímu snížení životnosti baterie u chytrého telefonu.

Rychlé nabíjení

Většina dnešních moderních telefonů je vybavena funkční rychlého nabíjení. Díky tomu se mobilní telefon dobije za pár hodin, kdy je opět připraven do akce. Aby to však mohlo správně fungovat, budete potřebovat také originální nabíjecí kabel. Cyklus rychlého nabíjení je občas vystřídán pomalejším nabíjením, kdy je hlavním úkolem navrácení části kapacity baterie. Jde tak vlastně o jakési formátování. Takové dobíjení přitom může trvat klidně i celou noc, ale je důležité nechat ho proběhnout ideálně bez přerušení.

Mohlo by vás zajímat:  Problém se spuštěním her v systému Windows lze řešit opravou souborů i aktualizací

Používejte originální nabíječku k mobilnímu telefonu

Aby mohlo rychlé nabíjení skutečně správně fungovat, musíte používat originální nabíječku včetně toho správného nabíjecího kabelu. Pokud totiž zvolíte nesprávnou nabíječku, nebude možné využít funkce rychlého nabíjení. Kromě toho může docházet také k postupnému ničení baterie, což rozhodně nechcete.

Pozor na příliš velké vybití

A kdy je dobré telefon nabíjet? Rozhodně ne ve chvíli, kdy se vám kvůli nedostatku baterie již kompletně vypne. Obyčejně se doporučuje, aby baterie neklesala pod hodnotu 10 %. Příliš velké vybití je totiž pro tuto technologii baterií nežádoucí a může znamenat poškození. Z toho důvodu se snažte telefon nabíjet hned ve chvíli, kdy vám přijde první upozornění na to, že se baterie vybíjí. Uvidíte, že to časem oceníte díky prodloužení životnosti samotné baterie.