Telefon může být nabitý mnohem rychleji. Stačí zapnout jediné tlačítko

Telefon může být nabitý mnohem rychleji. Stačí zapnout jediné tlačítko

Pokud i vy patříte mezi náročné uživatele chytrých telefonů, pravděpodobně máte také problém s rychlým vybíjením telefonu. Musíte přestat hrát hry, přerušit video nebo chat a rychle odběhnout zapojit telefon do nabíječky? Ano, je to otravné, ale nic se s tím bohužel nedá dělat. My vám dnes alespoň můžeme poradit, jak telefon nabít v co největší rychlosti.

K čemu pomůže režim letadlo?

Pokud přepnete telefon do režimu letadlo, přestane telefon neustále hledat rádiové a Wi-Fi signály. Tím ušetříte celkem velkou dávku energie. Prakticky se zapnutím tohoto módu deaktivují úplně všechny bezdrátové signály. Vaše mobilní zařízení tak nic nepřijímá ani neodesílá. Tím odchází méně energie pryč.

Mohlo by vás zajímat:  Zobrazit soukromý profil na Facebooku není těžké. Některé metody jsou však za hranou
Zdroj obrázku: Freepik

Pomáhá režim letadlo s rychlejším nabitím telefonu?

Z logiky věci určitě. Jelikož telefon spotřebovává méně energie, musí se logicky rychleji nabíjet. To platí ovšem v případě, že vaše zařízení spotřebovává hodně energie právě přijímáním a odesíláním dat přes sítě. Můžete tak ušetři okolo dvaceti až třiceti procent spotřebované energie. Ostatně si to můžete vyzkoušet sami doma na domácím testu. Vybijte svůj telefon třeba na 20 procent baterie a zkuste ho jednou nabít se zapnutým režimem letadlo a jednou obyčejně, jak jste zvyklí.

Mohlo by vás zajímat:  Google i Windows nabízí praktické aplikace pro sdílení nablízko

Studie otestovala tuto teorii v praxi na dvou modelech

Tomuto tématu se věnovalo i několik studií. Dneska se podíváme na jednu z nich. Byl proveden test na spotřebu energie u modelu Galaxy Note 4 a Galaxy Beam. Při tomto testu bylo zjištěno, že Wi-fi a GPS spotřebovávají 18 a 14 procent. Když se na těchto dvou modelech zapnul režim letadlo, pak se spotřeba snížila jen na jedno procento. To znamená, že nabíjení by mělo být rychlejší prakticky skoro o jednu pětinu.

Mohlo by vás zajímat:  Předejděte problémům s kondenzací laptopu v nízkých teplotách

Takže podtrženo sečteno, pokud si telefon při nabíjení uvedete do režimu letadlo, pak s naprostou jistotou bude nabitý rychleji, než když ho necháte vypnutý.

Zdroj: https://electronics.howstuffworks.com/smartphone-charge-faster-airplane-mode.htm