Televize, která se sama zapíná a vypíná, vyděsí nejen fanoušky hororů. Problém má jednoduché vysvětlení

Televize, která se sama zapíná a vypíná, vyděsí nejen fanoušky hororů. Problém má jednoduché vysvětlení

Zapíná se vaše chytrá televize sama od sebe? Nebo se naopak sama vypíná? Nebojte se, nemáte doma duchy. Pravděpodobně jde o nastavení, které bude potřeba upravit v menu televize. Podívejme se tedy na to, jak to udělat.

Vypněte v televizi možnost HDMI-CEC

Viníkem vašich problémů bude pravděpodobně zmíněný HDMI-CEC. Tato funkce umožňuje více zařízením najednou, aby se ovládala za pomoci HDMI. Příkladem, pokud zapnete Playstation nebo jiné přídavné zařízení, které máte připojeno k TV, pak je dost pravděpodobné, že se zapne i samotná televize. Občas se stane, že se televize zapne, protože dostává špatné signály. Proto zkuste v nastavení vypnout tuto funkci, kterou najdete ve většině modelů pod názvem CEC.

Mohlo by vás zajímat:  Vybitá baterie u notebooku už vás na cestách nepřekvapí. Poznejte efektivní a rychlý způsob nabití

Odpojte televizi od internetu

Pokud máte ke své chytré televizi pomocí internetu připojena další zařízení, jako jsou například Google Home, Alexa nebo SmarthThings, pak je dost pravděpodobné, že si s vaší televizí pohrává právě to. Někdy stačí aktualizace jednoho ze zmíněných přídavných zařízení a opět se do televize dostane špatný signál, který ji může vypnout nebo zapnout. Pro ověření, zda je toto důvodem vašeho problému, tedy doporučujme na chvíli odpojit TV od internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Systém Windows umožňuje nastavení různých akcí po zaklapnutí notebooku
Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte časovač

Spousta moderních televizorů má v sobě zabudovanou funkci, která dokáže televizi vypnout a zapnout v určitou hodinu, případně ji vypne po dlouhé neaktivitě. Proto byste si měli také zkontrolovat, zda nemáte jeden z těchto časovačů na televizi aktivován. Některé televize mají v sobě vypnutí po dlouhé neaktivitě zapnuté automaticky.

Poslední možností je vadná zástrčka

Může se jednat i o vadnou zástrčku. Proto pokud nemáte televizi zapojenou ve zdi, ale pouze v prodlužovačce, vyzkoušejte televizi odpojit a nahradit zdroj elektřiny. Pokud to je možné, zapojte TV rovnou do zdi, případně zkuste vyměnit prodlužovačku za jinou.

Zdroj: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/how-to-fix-a-tv-that-keeps-turning-on-and-off-by-itself/