Nové skládací telefony jsou prozatím zbytečná investice, vyplatí se počkat

Není to tak dávno, kdy mobilním telefonům vládly skládací modely. Víme, že tehdy si je oblíbili uživatelé zejména pro jejich praktičnost a skladnost. Nyní se zdá, že by jednou opět mohly být v centru dění, ale stále je brzo. Proč ještě neokupují první příčky mezi telefony v obchodech a reklamách? Pojďme se podívat na několik důvodů:

  • zvlnění displeje,
  • divné poměry stran,
  • slabý výkon baterie,
  • málo aplikací dělaných pro tyto modely.

Vysoká cena

Prvním a hlavním důvodem je především pořizovací cena. Ještě nedávno by bylo nemyslitelné zaplatit za nový smartphone více než 20 000 Kč. Teď není pro někoho problém utratit klidně i dvojnásobek této ceny. Můžeme zaregistrovat nové tvary smartphonů, jako jsou skládací, rolovací nebo otočné telefony, není neobvyklé vidět tyto ceny na obrazovkách a billboardech. Nové inovace jsou sice vítány, ale není zapotřebí utrácet takové sumy, když potřebujete telefon na běžné užívání. Nemějte ale obavy, cena takových telefonů časem klesne, takže je otázka času, kdy se mezi lidmi začnou objevovat skládací telefony.

Mohlo by vás zajímat:  Při vysoké teplotě omezí GPU výkon. Přehřívání jde předcházet
Zdroj obrázku: Freepik

Slabý hlavní displej

Dalším důvodem je materiál, respektive tenký displej, který je náchylný k promáčknutí a poškrábání. Exteriér je na lepší úrovni, ale tady je lepší si opravdu počkat, až v budoucnu přijdou s daleko lepším materiálem. Výrobci se ho sice snaží vylepšovat, ale technologie ještě není na takové úrovni, aby přežila několik let na vrcholu.

Odolnost proti prachu

Vodotěsnost IPX8 jsme viděli v akci na skládacím telefonu u modelu Samsung Galaxy Z Fold 4 a Flip 4. Problémem skládacího tvaru kromě slabého displeje je také špatná odolnost vůči prachu. Prach je u skládacích telefonů velkým problémem, protože mají spoustu pohyblivých částí. Pokud se dostane jenom částečka prachu do nějakého otvoru, může způsobit vážné problémy, ne-li úplně zničit zařízení. Dokud nebudou mít tyto telefony vychytaný tento problém, nemá opravdu cenu pořizovat si je.

Zdroj: https://fliptroniks.com/top-5-advantages-to-folding-phones-pros-cons/