Zpomalené Android zařízení rozeběhne několik jednoduchých kroků. Užijte si znovu rychlost a plynulost telefonu

Téměř každý člověk v moderní společnosti vlastní smartphone. Toto zařízení ušlo dlouhou cestu v rámci softwaru i hardwaru. Je ale rozdíl, když rozbalíte nový a nepoužitý chytrý telefon a smartphone, který už je nějakou dobu používaný. Po čase můžete narazit na první problémy s rychlostí a plynulostí zařízení. Může za to čas a opotřebení, ale velkou mírou se o to starají také různé aplikace, hry a opotřebovaná baterie, která po čase vyžaduje častější nabíjení. Jestli nechcete utrácet za nové zařízení nebo nemáte finance, můžete vyzkoušet některé z následujících tipů.

Mohlo by vás zajímat:  Kalkulačka na Samsung telefonech nabízí zajímavé funkce, které usnadní její používání

Restartujte telefon nebo uvolněte místo

Jako první krok použijte nejjednodušší a zároveň nejrychlejší řešení. Restart zařízení napomáhá k ukončení nežádoucích procesů, aplikací a her. Systém správy Androidu je na výborné úrovni, ale levný smartphone má menší paměť RAM, takže restart může mít pozitivní vliv na rychlost.

Na základě různých výzkumů bylo zjištěno, že nedostatek místa má vliv na rychlost a správnou činnost telefonu. V takovém případě je důležité ponechat zhruba 20 % z celkové kapacity volných. Paměti můžete ulevit vymazáním různých fotografií, médií a aplikací, které nepoužíváte.

Mohlo by vás zajímat:  Většinu problémů s iPadem lze vyřešit v pohodlí domova. Přinášíme šest tipů, jak zařízení rozběhnout
Zdroj obrázku: Freepik

Aktualizujte na nejnovější software

Pokud se vám zdá telefon delší dobu zpomalený, podívejte se na nejnovější aktualizace softwaru. Google optimalizuje Android s každým novým vydáním, upgrade má dobrý vliv na plynulost systému a kromě toho vás zásobuje nejnovějšími bezpečnostními prvky.

Po aktualizování systému byste měli následovat i samotné aplikacehry. Jejich aktualizací se napraví jejich činnost, která by jinak nepracovala správně a často zbytečně užírá baterii tím, že je spuštěna na pozadí.

Tovární nastavení

Jestli jste provedli výše zmíněné kroky nebo i další, ale nevidíte žádné změny, je na čase se uchýlit k obnovení továrního nastavení. Tato možnost je nejefektivnější, co se týče změny ve fungování systému. Před samotným obnovením doporučujeme si zálohovat důležitá data a média, abyste o ně nepřišli.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/android-faster-works/