Windows umožňuje zobrazit náhled souborů, aniž by se musely otevírat

Počítač či notebook jsou stabilním členem domácnosti. Spousta lidí je používá především pro vykonávání práce. Dříve byla tato zařízení využívána hlavně multifunkčně. Kromě práce je lidé měli pro hraní her, prohlížení internetu, sledování médií, úložiště atd. S pokrokem chytrých telefonů, herních konzolí a dalších zařízení jejich oblíbenost a využitelnost mírně klesla. Nic to ale nemění na tom, že počítač je nadále součástí většiny domácností, i když už jej v některých oblastech nahradila jiná zařízení. Velkou roli hraje samotné úložiště a možnost propojení externího disku. Co když už ale nevíte, co vše obsahuje úložiště, a nechcete se proklikávat jednotlivými soubory?

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s režimem spánku ve Windows 10 mohou mít několik příčin

Využijte vestavěnou funkci

Operační systém Windows je vybaven průzkumníkem souborů, díky kterému můžete cestovat mezi jednotlivými složkami uvnitř úložiště. Stačí, abyste otevřeli průzkumník souborů, otevřeli možnost Zobrazit a vybrali Náhled. Veškerý obsah uvidíte v pravé části průzkumníka. Toto okno lze libovolně zvětšovat nebo zmenšovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace QuickLook

Ti, kterým nevyhovuje průzkumník souborů Windows, mohou vyzkoušet služby aplikace QuickLook. Tato aplikace je zdarma a jedná se o doplněk k původnímu průzkumníkovi. Po nainstalování této aplikace stačí, abyste označili konkrétní soubor a zmáčkli mezerník. Vyskočí na vás rychlý náhled souboru.

Mohlo by vás zajímat:  Přehřívající se notebook potřebuje vyčistit. Základní kroky zvládne každý uživatel sám

All Video Player HD

Pro zobrazení náhledů multimediálních souborů je ideální All Video Player HD. Tento program je vybaven všemi formáty videa. Jednoduchým kliknutím na soubor se spustí náhled a vy tak poznáte, co je dané video zač. Díky tomu můžete velice rychle a snadno rozpoznávat jednotlivá videa a následně je přejmenovat, abyste nemuseli absolvovat tento postup dokola.

Všechny tyto aplikace jsou zdarma. Najdete je na oficiálních stránkách Microsoftu pro operační systém Windows. Určitě vám usnadní práci se soubory, jestliže se nevyznáte v průzkumníku nebo chcete více.

Zdroj: https://www.thewindowsclub.com/quicklook-app-to-preview-files-in-windows