3 důvody, proč se s koupí elektromobilu vyplatí počkat a stále mají navrch spalováky

Dneska obrovskou roli v rámci cestování hraje vůz. Dlouhou dobu jsme byli zvyklí na automobil. V poslední době si můžeme ale stále více všímat elektromobilů. Oproti dřívější době, kdy elektromobily nebyly pozitivně vnímány, nabízí dnešní modely již slušný dojezd a krátkou dobu nabíjení. Kromě technických parametrů si můžeme všimnout, že jednotlivé modely jsou dostupné za rozumnou cenu. Stále to ale nestačí k tomu, aby přinutily více lidí k pořízení. O jaké problémy se jedná?

  • Dostupnost nabíjecích stanic.
  • Nedostatek kvalifikovaných pracovníků.
  • Problém s životností baterie.
Mohlo by vás zajímat:  Spotřebu auta zvyšuje nevhodný tlak v pneumatikách i pomalá jízda

Síť nabíjecích stanic

Co se týče dojezdu, v tomto stále elektromobily před automobily zaostávají. Postupem času se dojezdy zvyšují, ale třeba v zimním období dojezd klesá. Pokud nejezdíte denně větší vzdálenost, než jaký má elektromobil dojezd, tak vás tento problém nemusí tolik trápit, baterii si můžete nabít v práci, hotelu, doma, zkrátka kdekoliv to jde. Bohužel v případě častého cestování vás může trápit krátký dojezd a následné nabíjení. Infrastruktura nabíjecích stanic ještě není na takové úrovni.

Mohlo by vás zajímat:  Bezplatné dobíjení elektromobilů není ve skutečnosti zdarma. Zaplatí ho ti chudší
Zdroj obrázku: Freepik

Neodbornost

Dalším důvodem je nedostatek kvalifikovaného personálu. Elektromobily jsou stále spíše novinkou a mnoho mechaniků se v této oblasti příliš nevyzná. Pokud vlastníte elektromobil mimo značku Tesla a podobné, tak si budete muset naplánovat schůzku se servisním střediskem. Někdy se taky může stát, že budete muset čekat delší dobu, než vás vezmou, aby mohli vůz opravit.

Životnost baterie

Pořízení elektromobilu je velká investice a velkou roli v ní hraje také baterie. Pokud se vám baterie pokazí po uplynutí záruky, budete muset zaplatit nemalou částku za její náhradu. Například na elektromobily značky Tesla se vztahuje osmiletá záruka na baterii a pohonnou jednotku. Tohle může být velice pádný důvod, proč počkat s pořízením elektromobilu, dokud se nevylepší problém ohledně baterie.

Zdroj: https://ypte.org.uk/factsheets/electric-cars/what-are-the-downsides-to-electric-cars