Práce z domova přináší řadu výhod, je ale spojená také s mnoha riziky

Práce z domova přináší řadu výhod, je ale spojená také s mnoha riziky

Práce z domova se za poslední roky ohromně rozjela a spousta firem dává svým zaměstnancům tuto možnost. Ovšem s prací doma se také dostavují problémy. Například pokud se s vaším pracovním nástrojem něco stane, nemůžete počítat s tím, že k vám přispěchá firemní technik. Proto byste se měli soustředit i na bezpečnost na pracovišti, a to nejen svou, ale i svého vybavení.

Dávejte pozor, aby v okolí bylo čisto

S prací doma si musíte začít také dávat pozor a být opatrní. Nemějte okolo svých zařízení pokud možno žádné kapaliny. Mohlo by se stát, že si například polijete notebook a takové poškození rozhodně není legrace. Jedná se o poškození vážné a ve většině případů nevratné. Mějte proto na svém pracovišti co nejméně věcí, které by mohly jakkoliv ohrozit zařízení, která potřebujete.

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější typy útoků, se kterými se můžeme v současném online světě setkat
Zdroj obrázku: Freepik

Zamykejte obrazovku

Pokud pracujete z domova, je zde velká pravděpodobnost, že v okolí nebudete sami. Pobíhající děti, zvědavá zvířata nebo další osoby by mohly způsobit pořádnou neplechu. Proto si vždy dejte pozor, a pokud se vzdalujete od svého počítače, zamkněte si obrazovku, a to nejlépe na heslo, které znáte jenom vy. Ani byste nevěřili, kolikrát se již stalo, že domácí mazlíček, který se prošel po klávesnici, udělal nenávratné škody.

Zabezpečte svou bezdrátovou síť

Pro práci z domova je ještě více důležité, aby byla vaše síť bezpečná. Pokud tedy nemáte heslo nebo si myslíte, že je slabé, pak byste měli přikročit k většímu zabezpečení. Navíc je vhodné pro práci z domova pracovat za pomoci firemní nebo vaší osobní VPN, díky čemuž budou vaše data mnohem lépe schovaná před případnými útočníky. Nikdo přece nestojí o to, aby se citlivé pracovní údaje dostaly ven.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší Android telefony minulého roku: tyhle kousky překvapí výkonem, designem i špičkovým fotoaparátem

Pokud pracujete z domova, tak to rozhodně neznamená, že byste neměli dbát na svou bezpečnost. Ta je důležitá, nejen když pracujete z firemní kanceláře.

Zdroj: https://www.saif.com/safety-and-health/home-office-safety.html