Práce z domova přináší řadu výhod, je ale spojená také s mnoha riziky

Práce z domova přináší řadu výhod, je ale spojená také s mnoha riziky

Práce z domova se za poslední roky ohromně rozjela a spousta firem dává svým zaměstnancům tuto možnost. Ovšem s prací doma se také dostavují problémy. Například pokud se s vaším pracovním nástrojem něco stane, nemůžete počítat s tím, že k vám přispěchá firemní technik. Proto byste se měli soustředit i na bezpečnost na pracovišti, a to nejen svou, ale i svého vybavení.

Dávejte pozor, aby v okolí bylo čisto

S prací doma si musíte začít také dávat pozor a být opatrní. Nemějte okolo svých zařízení pokud možno žádné kapaliny. Mohlo by se stát, že si například polijete notebook a takové poškození rozhodně není legrace. Jedná se o poškození vážné a ve většině případů nevratné. Mějte proto na svém pracovišti co nejméně věcí, které by mohly jakkoliv ohrozit zařízení, která potřebujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Zamykejte obrazovku

Pokud pracujete z domova, je zde velká pravděpodobnost, že v okolí nebudete sami. Pobíhající děti, zvědavá zvířata nebo další osoby by mohly způsobit pořádnou neplechu. Proto si vždy dejte pozor, a pokud se vzdalujete od svého počítače, zamkněte si obrazovku, a to nejlépe na heslo, které znáte jenom vy. Ani byste nevěřili, kolikrát se již stalo, že domácí mazlíček, který se prošel po klávesnici, udělal nenávratné škody.

Mohlo by vás zajímat:  Veřejná Wi-Fi síť je vždy hrozba. Proti hackerskému útoku je třeba se chránit

Zabezpečte svou bezdrátovou síť

Pro práci z domova je ještě více důležité, aby byla vaše síť bezpečná. Pokud tedy nemáte heslo nebo si myslíte, že je slabé, pak byste měli přikročit k většímu zabezpečení. Navíc je vhodné pro práci z domova pracovat za pomoci firemní nebo vaší osobní VPN, díky čemuž budou vaše data mnohem lépe schovaná před případnými útočníky. Nikdo přece nestojí o to, aby se citlivé pracovní údaje dostaly ven.

Pokud pracujete z domova, tak to rozhodně neznamená, že byste neměli dbát na svou bezpečnost. Ta je důležitá, nejen když pracujete z firemní kanceláře.

Zdroj: https://www.saif.com/safety-and-health/home-office-safety.html