Když telefon nejde nabít, nemusíte hned běžet do servisu. Mnohdy stačí použít párátko

Když telefon nejde nabít, nemusíte hned běžet do servisu. Mnohdy stačí použít párátko

Pokud se váš telefon nabíjí špatně nebo vůbec, pak to pro vás může být docela nepříjemný problém. Naštěstí se nemusí jednat o tak velký problém, jak se na první pohled může zdát. Než s vaším telefonem poběžíte do opravny, podívejte se s námi na pár tipů, které mohou způsobovat vaše problémy.

Možná máte vyviklaný port

Neustálým vkládáním a vyndáváním napájecího kabelu se může časem stát, že si vyvikláte vnitřek portu. Pokud se stává, že občas telefon nabíjet začne a občas ne, pak máte pravděpodobně problém s kontaktem. To se dá jednoduše vyřešit tak, že vypnete telefon a pomocí párátka nebo jiného nevodicího nástroje na port zatlačíte. Pokuste se jej posunout výše a vylepšit tak kontakt.

Také můžete mít port jenom špinavý

Častým přenášením telefonu v kapse se vám do portu nanáší nečistoty a prach. Ten při každém nabíjení zatlačíte dozadu, a když už je ho tam prostě moc, tak nedoléhají kontakty a telefon se nabíjí velmi špatně nebo vůbec. Zde je jednoduchá rada. Opět si vezměte párátko a pokuste se tyto nečistoty dostat ven. Také by vám s tímto problémem mohl dobře pomoci stlačený vzduch.

Mohlo by vás zajímat:  Jak skrýt vaši polohu na Google mapách?
Zdroj obrázku: Freepik

Máte funkční napájecí kabel?

Zkontrolujte svůj napájecí kabel. Pokud jej neustále přenášíte, pak se může stát, že jej na jednom místě zlomíte a ani si toho nevšimnete. Ani kabely nejsou nesmrtelné a proto, než poběžíte s telefonem za opravářem, vyzkoušejte nejprve jiný napájecí kabel. Třeba se jedná opravdu o takovou maličkost.

Pozor na kontakt s vodou

Pokud byl váš mobil v kontaktu s vodou, pak mohlo dojít k poškození i takto. To, že má váš telefon certifikáty na voděodolnost a vodotěsnost, nic neznamená. Ty totiž platí jen v perfektním stavu. Postupem času se může u telefonu objevit prasklinka nebo vadné místo a voda se dostane dovnitř. A pokud dojde ke korozi nebo zkratu, pak si už svou baterii rozhodně nenabijete.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/fix-phone-won-t-charge-how-to-705387/