Zobrazit soukromý profil na Facebooku není těžké. Některé metody jsou však za hranou

Zobrazit soukromý profil na Facebooku není těžké. Některé metody jsou však za hranou

Když Facebook začínal, uživatelé se předháněli v tom, kdo přidá nejvíc osobních a soukromých dat. Jenže doba je jinde a pořád slyšíme o problémech s osobními údaji. Proto si stále větší část lidí hlídá ochranu soukromí. Své profily nastavují jako soukromé a nechtějí, aby se lidé, které neznají, cokoliv dozvěděli z jejich profilu.

Co je to vlastně soukromý profil na Facebooku?

Jednoduše řečeno se jedná o profil, který nejde zobrazit, pokud nejste s danou osobou přátelé. Pokud si chcete prohlédnout soukromý profil, máte smůlu. Nevidíte žádné soukromé údaje ani informace. Jediné, co uvidíte, je profilová fotka. Takže ve zkratce nelze tyto soukromé profily veřejně vůbec sledovat.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit elektřinou jde různě. Mnozí ve strachu z vysokých účtů nabíjejí telefon raději v práci
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si prohlížet soukromé profily?

Existuje několik možností, jak se dá dostat i do soukromého profilu, a my se na ně právě teď podíváme.

  1. Falešní přátelé na Facebooku – Pokud se chcete opravdu dostat na něčí soukromý profil, pak si založte falešný účet na někoho, koho by si mohla daná osoba chtít přidat. Jakmile vás jednou odklepne jako přítele, máte vyhráno. A tohle je asi i jediný relativně lehký způsob.
  2. Spyware – Pokud se vám podaří dostat do mobilního telefonu nebo počítače tento škodlivý software, pak se vám může podařit zapnout zrcadlení, díky kterému uvidíte, co daná osoba dělá, takže se nejen dostanete na jeho soukromý profil, ale prakticky můžete vidět vše, co dělá na počítači. Nicméně tohle rozhodně nedělejte.
  3. Krádež hesla – I to je jeden ze způsobů, jak byste mohli dostat na soukromý účet. Navíc v dnešní době to není ojedinělý případ a denně se ukradnou tisíce hesel. Proto rozhodně silně doporučujeme, abyste si u svého facebookového účtu aktivovali možnost dvoufázového ověření.
Mohlo by vás zajímat:  Viry ohrožují chytré telefony stále více. Zjistěte, jestli jste se nestali obětí i vy

Soukromí je důležité, a proto byste si ho měli střežit. Nepřidávejte na internet zbytečně nic, co nemusíte!

Zdroj: https://www.alphr.com/view-private-facebook-profile/