Spustit na Macu hry pro Windows nemusí být složité. Možností existuje několik

Nechcete na svůj Mac instalovat operační systém Windows jenom proto, abyste na něm mohli hrát hry? Ono to ani není potřeba. Stačí, když si pořídíte programy, které jsou na to určeny. Například díky Wine, DOSbox, GeForce Now nebo OpenEmu nebude hraní Windows her na Macu už nikdy jednodušší.

Začněte u herních gigantů jako Steam, Blizzard nebo GOG

První způsob, jak si zahrát hry na Macu, jde i bez jakýchkoliv dalších programů. Herní obchod Steam nabízí obrovské množství her a zlomek z nich je oficiálně podporován i pro uživatele Applu. Pokud si tedy v tomto herním obchodě zvolíte kategorii Mac, můžete nakupovat hry a rovnou hrát. Stejné je to například i u Blizzardu, který své hry nabízí i pro uživatele Applu. Třetí možností, kde nakoupit a rovnou hrát, je platforma GOG.

Hraní her přes program Wine

Pokud jste nenašli v kroku výše, co jste hledali, pak je na řadě další možnost. Tentokrát se zaměříme na Windows emulátor jménem Wine. Díky tomuto programu můžete na Macu hrát některé hry, které nejsou určeny pro tento systém. Jedná se ovšem o celkem složitý způsob, proto pokud nemáte zkušenosti s emulováním na této bázi, pak tento krok přeskočte.

Mohlo by vás zajímat:  S nekvalitním zvukem v telefonu nebo počítači se nemusíte smířit. Opravit jde několika způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

OpenEmu pro hraní retro her

Pokud byste si rádi zavzpomínali na mládí nebo se vám prostě jenom líbí retro styl her, pak vám doporučujeme poměrně jednoduchý emulátor jménem OpenEmu. Vše, co je potřeba, je stáhnout jej a nainstalovat. Po spuštění vyberete, který systém chcete emulovat, a můžete si rovnou vybrat z tisíců her. Stačí stáhnout z internetu soubor ROM s danou hrou. Ale ten už si musíte najít sami. Nemusíte se ale bát, s Googlem je to pár vteřin.

Streamování her

Pokud se vám žádný z výše zmíněných způsobů nezalíbil, pak vyzkoušejte streamování. Služby, jako jsou NVIDIA GeForce Now a Xbox Cloud Gaming vám dovolí na různých zařízeních hrát prakticky jakoukoliv hru, kterou nabízejí ve své knihovně. Vše, co potřebujete, je rychlý internet a samozřejmě předplacení jedné z těchto služeb.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-play-pc-games-on-mac-without-installing-windows