Úprava jasu v telefonu ušetří na baterii několik hodin. Využít lze tři možnosti

Nikoho z nás nebaví nabíjet mobilní telefon každý den. Existuje spousta tipů a triků, díky kterým můžeme prodloužit život své baterii a razantně tak snížit i její vybíjení. Jednou takovou věcí je správné nastavení jasu ve vašem zařízení. Ani si to neuvědomujeme, ale displej našeho telefonu za den spotřebuje obrovské množství energie.

Obrovským žroutem je samozřejmě i jas, kterému se dnes budeme věnovat. Pokud telefon používáte velmi často, pak správným nastavením můžete svému telefonu přidat klidně i dvě tři hodiny na jedno nabití navíc. Ovšem pokud vám telefon většinu dne jenom leží, pak vám ani tato úprava jasu nijak výrazně nepomůže. Pokud ho totiž nepoužíváte, tak vám snížení jasu nemůže logicky nijak pomoci.

Automatický jas

Tato funkce je snad na každém novém chytrém telefonu a není tam jen tak, že by se výrobci nudili. Mělo by se jednat o to nejlepší nastavení jasu pro danou situaci. Jas se přizpůsobuje světlu ve vašem okolí a nastaví se tak, aby bylo pro vás vše jasně viditelné a zároveň se pokusí o to, aby měl co nejmenší dopad na vaši baterii. Pokud tedy máte tuto funkci vypnutou a chcete své baterii dopřát nějaké minuty navíc, pak byste měli uvažovat nad jejím zapnutím.

Mohlo by vás zajímat:  Veřejné nabíjecí stanice pro telefony bývají zdarma, vyjít přesto mohou pěkně draho
Zdroj obrázku: Freepik

Chcete ušetřit ještě více energie?

V tom případě pro vás je automatické nastavení jasu málo. Pro maximální ušetření energie si tedy nastavte jas manuálně. Nejmenší vhodná hodnota je okolo deseti procent. Sice bude horší čitelnost na slunci, ale jinak uvidíte vše docela v pohodě. Tím dosáhnete nejlepšího výsledku pro svou baterii.

Když už jsme u toho šetření, pak doporučujeme udělat ještě jeden krok. Tím je snížení časového limitu obrazovky, tedy času, po kterém displej při nepoužívání ztmavne. Nastavte si limit z minuty, která je daná ze základu, na patnáct nebo třicet sekund a opět dosáhnete malé úspory energie.

Zdroj: https://wethegeek.com/android-battery-saver-tips-tricks-to-extend-battery-life/