Změnit čas v systému Windows lze dvěma způsoby. Oba zvládne snadno úplně každý

Změnit čas v systému Windows lze dvěma způsoby. Oba zvládne snadno úplně každý

Letní čas (DST) je zaveden téměř po celém světě. Používá se ve většině částí Evropy, Severní Ameriky, Asie, Jižní Ameriky a Oceánie. Celý proces zahrnuje posunutí času o jednu hodinu dopředu na konci března a jeho navrácení na konci října. Svůj notebook nebo stolní počítač se systémem Windows můžete nastavit tak, aby automaticky upravoval hodiny na letní čas. Jsou dva způsoby, jeden je prostřednictvím aplikace v nastavení, druhý přes ovládací panel. V tomto příspěvku si ukážeme obě metody.

Změna času pomocí nastavení

Nastavení obsahuje mnoho možností, jak ladit téměř všechno v systému. Můžete ho použít právě třeba ke změně data a času systému, k aktualizaci časového pásma a dalšímu. A také pro úpravu hodin Windows na letní čas. Pro změnu na letní čas v systému Windows 11 začněte stisknutím kombinace kláves Win + I (otevřete tím Nastavení). Pomocí levého panelu přejděte na kartu Čas a jazyky. Pokračujte dál na Datum a čas a zapněte možnost Automaticky nastavit letní čas.

Mohlo by vás zajímat:  Konkurenční kancelářské balíčky nabídnou stejnou kvalitu jako Microsoft Office zcela zdarma

U starší verze, Windows 10, je postup obdobný. Můžete postupovat naprosto stejně nebo místo zkratky rozkliknout v levém spodním rohu ikonu Windows a zvolit ozubené kolo. Poté stačí postupovat identicky jako u novější verze.

Zdroj obrázku: Freepik

Nastavení času prostřednictvím ovládacího panelu

Druhou možností, jak nastavit čas, je pomocí ovládacího panelu. I když předchozí možnost je rychlá a přehledná, najde se mnoho lidí, kteří upřednostňují právě tento postup. Následující kroky jsou stejné pro obě verze Windows.

  • Stiskněte kombinaci Win + R, čímž spustíte dialogové okno, a napište „control“ pro spuštění ovládacího panelu.
  • V rozbalovací menu změňte zobrazení na Velké ikony a vyberte možnost Datum a čas.
  • Klikněte na tlačítko Změnit časové pásmo a zaškrtněte políčko Automaticky posunout hodiny při přechodu na letní čas.
  • Potvrďte tlačítkem OK pro uložení.
Mohlo by vás zajímat:  Čínské telefony obsahují malware, který okrádá uživatele o peníze. Cílí na ty nejchudší

Mnoho aplikací je propojeno s nastavením času

I když se na první pohled nezdá nastavení času jako velký problém, mnoho aplikací je propojeno právě s nastaveným časem v systému Windows. Pokud jsou vaše hodiny nesprávně nastaveny, následky mohou vyvolat potíže s připojením k online službám a aplikacím.

Zdroj: https://helpdeskgeek.com/windows-11/how-to-change-the-time-and-date-in-windows/