Některé kryptoměny můžeme těžit i na běžném osobním počítači. Tyto patří k nejlepším

Většina kryptoměn je spojena s vysoce výkonným hardwarem a hlavně nejnovějším high-end GPU. Těžba kryptoměn je neuvěřitelně drahá. Vyžaduje spoustu investic za nákup drahých GPU nebo ASIC. Naštěstí ne všechny kryptoměny vyžadují tolik hashovací síly. V jádru je těžba o řešení složitých matematických problémů. Vyřešením složité rovnice získá těžař malý poplatek za své úsilí. Těžba je důležitá, protože pomáhá ověřovat transakce na blockchainu. Koncept klesajících mezních výnosů znamená, že těžaři dostávají čím dál tím menší výplaty. Pokud máte GPU střední kvality, můžete těžit také, pojďme se podívat, jaké kryptoměny můžete začít těžit.

Mohlo by vás zajímat:  Android telefon lze použít jako jednoduchý GPS tracker

Monero (XMR)

Monero (XMR) je jednou z nejsnazších kryptoměn, které můžete získat těžbou pomocí domácího počítače. Tato kryptoměna se zaměřuje na soukromí pomocí protokolu CryptoNote a využívá funkci RandomX k vytváření stále komplikovanějších matematických rovnic. Můžete buď těžit sólo, nebo se připojit k těžebnímu fondu, kde budou zdroje vašeho počítače použity s ostatními ve fondu k těžbě XMR.

To znamená časté výplaty, i když za vstup do fondu budete muset zaplatit poplatek. Můžete těžit i sólo, ale váš hashrate musí být vysoký, abyste našli blok, což může trvat i měsíce. Monero lze těžit jak CPU, tak i GPU, i když GPU je efektivnější. V případě těžby prostřednictvím CPU je potřeba speciálního softwaru XMRig nebo CSMiner.

Mohlo by vás zajímat:  Modrá tečka u aplikací v iPhonu značí, že byly aktualizovány
Zdroj obrázku: Freepik

Litecoin (LTC)

Litecoin je jedna z nejstarších kryptoměn a mnozí ji považují za adekvátní náhradu za bitcoin. Jedná se o open-source P2P digitální měnu. Nynější hodnota za blok LTC je 12,5 litecoinů za blok. Každé čtyři roky klesá odměna za litecoin o polovinu. Těžba LTC je skvělý nápad, jelikož je založený na protokolu Scrypt, což vylučuje nutnost investovat do čipů ASIC. Mimo to je dostupný na všech hlavních burzách za velice nízký transakční poplatek.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, jak je na tom baterie ve vašem notebooku ještě předtím, než vám dá nadobro sbohem

Další kryptoměny

Jaké další kryptoměny stojí za těžbu?

  • Ethereum Classic (ETC)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Zcash (ZEC)
  • Bitcoin Gold (BTG)
  • Vertcoin (VTC)
  • Ravencoin (RVN)

Všechny tyto kryptoměny nevyžadují náročný hardware a můžete je těžit z pohodlí domova.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/cryptos-you-can-mine-at-home/