Nový Android telefon je třeba nejprve nastavit. Při dodržení základních kroků to zvládne každý

Nový Android telefon je třeba nejprve nastavit. Při dodržení základních kroků to zvládne každý

Světově nejpoužívanějším mobilním operačním systémem je Android. Pokud jste se tedy rozhodli zakoupit nový chytrý telefon Android nebo ho vlastníte už nějakou chvíli, ale stále nevíte, co vše si můžete nastavit, je vhodná doba pustit se do toho.

Důležitou činností je pravidelná záloha zařízení. Záloha vám pomůže hladce v přechodu na nové zařízení. Pokud jste provedli zálohu na svém starém zařízení dříve nebo nemáte k němu aktuálně přístup, můžete tento krok přeskočit. Tento krok můžete učinit v Nastavení, kde máte možnost pro zálohování. Pokud přecházíte z iPhonu na Android, tak si můžete stáhnout aplikaci Switch to Android nebo si stáhnout aplikaci Disk Google, kde v nastavení najedete na zálohu a zálohujete všechny vybrané položky.

Mohlo by vás zajímat:  Opravdu jsou počítačové hry tolik nebezpečné?

Jak tedy začít?

Nejprve vložte svou SIM kartu do telefonu. Většinou použijete speciální špendlík, abyste získali přístup do boční přihrádky, kde je slot pro SIM kartu. V dnešní době můžete využít také eSIM karty. Po zapnutí nového zařízení postupujete dle kroků na úvodní obrazovce. Většinou si vyberete jazyk, poté některá další základní nastavení a připojíte se k internetu.

Jakmile budete připojení k internetu, budete přesměrováni na stránku obnovení dat. Data můžete přenášet ze svého starého telefonu pomocí datového kabelu, nebo bezdrátově. Nabízí se taky zvolení zálohy z Googlu.

Mohlo by vás zajímat:  YouTube nabízí zablokování vybraných kanálů i konkrétních videí. V nabídce se přestanou zobrazovat
Zdroj obrázku: Freepik

Nastavte si služby Google

Zatímco se bude stahovat vaše záloha, budete odkázáni na pokračování dalších nastavení. Nejprve budete požádáni o zapnutí či vypnutí různých služeb Google, jako jsou:

  • zálohování Disku Google,
  • služba určování polohy Google,
  • automatická diagnostika.

Jak dále budete postupovat, budete si moci přečíst smluvní podmínky a zásady ochrany osobních údajů společnosti Google. Při přechodu z iPhonu si můžete všimnout odlišného zacházení s vašimi osobními údaji.

Už se blížíme k cíli

Nyní budete vyzváni, abyste si nastavili zámek obrazovky. Můžete si vybrat z různých způsobů, které nabízí váš mobilní telefon (PIN, odemknutí obličejem, vzor nebo otisk prstu). Dále budete odkázáni na nastavení Google Asistenta. Nyní už jste téměř na konci, posledním krokem je aktualizace všech aplikací. Jakmile aktualizujete poslední aplikaci, máte nastavení svého telefonu úspěšně za sebou.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/new-android-phone-setup/