Pořídit snímek obrazovky ve Windows 10 je snadné. Existují dokonce čtyři možné způsoby

Pořídit snímek obrazovky ve Windows 10 je snadné. Existují dokonce čtyři možné způsoby

Určitě už jste někdy potřebovali udělat snímek obrazovky, ale je možné, že jste nevěděli jak na to. Ve Windows 10 je způsobů hned několik a my se ně podíváme.

Shift + Windows + S

Prvním a jedním z nejznámějších způsobů je stisknutí kombinace kláves Shift + Windows + S. Po zmáčknutí této kombinace dostanete na výběr, zda chcete udělat snímek celé obrazovky, případně si za pomoci myši vyberete oblast, která má být zachycena. Vámi udělaný snímek se pak uloží na vaši plochu, pokud se nerozhodnete jinak. Navíc tento obrázek můžete ihned sdílet s dalšími uživateli přes několik známých služeb. Příkladem uvedeme třeba Instagram, Messenger nebo Gmail.

Mohlo by vás zajímat:  Udělejte si pořádek v knihovně Amazon Kindle. Tyto funkce každodenní používání usnadní

Nejznámější způsob klávesou PrtSc

Dalším dlouhými léty ověřeným způsobem je použití klávesy Print Screen. Ta má dva způsoby použití. Pokud zmáčknete pouze klávesu PrtSc, pak se vám zkopíruje celé okno. Pokud najednou zmáčknete k PrtSc a Alt, pak si můžete vybrat oblast, kterou je potřeba zachytit. Nyní potřebujete některý grafický editor, kde klávesou CTRL + V vložíte, co je třeba. V editoru si upravte obrázek, jak potřebujete, a uložte.

Zdroj obrázku: Freepik

Pořízení snímku za pomoci Windows Game Bar

Pokud máte v počítači nainstalovaný Windows Game Bar, pak je zde další způsob. Stisknutím kláves Windows + G otevřete herní lištu, ve které si vyberte sekci vysílání a snímání. Po kliknutí na ikonu kamery se vám uloží snímek obrazovky, který najdete ve složce Videos/Captures ve složce s hrami.

Mohlo by vás zajímat:  Vybrat ovladač pro hraní na PC nemusí být snadné. Připojit jde i ovladač pro konzoli

Zachyťte obrazovku za pomoci aplikace Snipping Tool

Posledním možným způsobem je použití aplikace Snipping Tool. Jedná se o jednoduchou aplikaci, která je velmi intuitivní. Po zapnutí vás krátce aplikace provede nastavením a naučí vás základní ovládání. Na rozdíl od prvních tří způsobů vám tenhle dovolí editaci i během pořizování snímků.

Z těchto čtyř způsobů si zajisté vyberete ten, který vám bude vyhovovat.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/how-to-screenshot-on-windows