Pořizovat webkameru ke stolnímu počítači je zbytečné. Snadno ji lze nastavit na svém telefonu

Pořizovat webkameru ke stolnímu počítači je zbytečné. Snadno ji lze nastavit na svém telefonu

Většina notebooků má v sobě i vestavěnou kameru, což se o stolních PC říct nedá. Co ale dělat, když potřebujete kameru právě na svém stolním počítači? Zkuste proměnit svůj chytrý telefon v bezdrátovou kameru.

Pracujete z domova a potřebujete se s kolegy spojit za pomoci videohovoru? Nemáte ale k dispozici kameru? V tom případě by vám mohl pomoct tento trik s mobilním telefonem. Pomocí bezplatného softwaru můžete chytrý telefon proměnit na kameru a vaši kolegové vás uvidí.

DroidCam – Možnost pro Android telefony

Díky bezplatné aplikaci jménem DroidCam můžete svůj chytrý telefon bleskurychle proměnit v bezdrátovou kameru. Bezplatná verze nemá moc kvalitní rozlišení a budete se muset smířit s malými reklamními bannery. Ovšem placená verze, která stojí okolo sto korun, nabídne možnost streamovat až v 1080p a samozřejmě odstraňuje bannery. Vše, co k zprovoznění potřebujete, je stažení aplikace do svého zařízení Android a PC.

Mohlo by vás zajímat:  Upravte si seznam skladeb na iPhonu podle svého. Přidávat lze písně podle libosti
Zdroj obrázku: Freepik

EpocCam – Aplikace pro iPhone

Pokud se spokojíte s verzí, která mí v sobě dost velké množství rušivých reklam, pak je pro vás tato aplikace k dispozici zdarma. Pokud ovšem máte rádi kvalitní přenos v HD a obejdete se bez reklam, pak si tuto aplikaci můžete také koupit za 150 korun. K zprovoznění vám opět stačí, abyste aplikaci měli v požadovaném počítači a ve svém iPhonu. Spáruje se pak automaticky přes internet. Na domácí použití jsou tyto aplikace opravdu dostačující.

Mohlo by vás zajímat:  Rozpoznejte legitimní webové stránky od falešných a zůstaňte při surfování v bezpečí

Alternativní řešení

Samozřejmě řada aplikací pro videokonference vám dovolí se z vašeho telefonu rovnou připojit včetně videa. Pokud tedy potřebujete být rychle součástí videokonference na Skype, Zoom, Hangouts nebo jiných službách, pak nepotřebujete žádné aplikace třetích stran. Nebude to sice tak pohodlné jako z PC, ale nevyjde vás to ani na jedinou korunu. Záleží jen na vás, zda zvolíte pohodlí, nebo praktičnost.

Zdroj: https://www.wired.com/story/use-your-phone-as-webcam/