Zjistěte, jak je na tom baterie ve vašem notebooku ještě předtím, než vám dá nadobro sbohem

Zjistěte, jak je na tom baterie ve vašem notebooku ještě předtím, než vám dá nadobro sbohem

Potřebujete zkontrolovat stav a zdraví své baterie? Pokud na notebooku používáte operační systém Windows 10 nebo 11, pak to nebude problém a my se nyní podíváme, jak na to. V několika málo krocích dostanete své informace v HTML souboru.

Žádná baterie nevydrží věčně a jednou za čas je potřeba koupit novou. Pokud máte notebook s operačním systémem Windows, pak se můžete předem připravit. Disponuje totiž funkcí, která vám vypíše veškeré informace o vaší baterii, jako je její stav, údaje o využití a jak je na tom se zdravím, včetně odhadu její životnosti. Vše, co je potřeba ke zjištění těchto skutečností, najdete v našem článku.

Jak vygenerovat informace o baterii pro Windows 10?

Vše, co budete potřebovat, je nástroj, který je součástí příkazového řádku. Klikněte pravým tlačítkem na Start a z nabídky, která se zobrazí před vámi, vyberte možnost PowerShell. Pokud se vám zobrazí po spuštění vyskakovací okno vyžadující potvrzení, dejte ano. Nyní do modrého okna zadejte příkaz powercfg /batteryreport /output „C:\battery-report.html“ a stiskněte Enter. Nyní vám byla vygenerovaná kompletní zpráva ohledně vaší baterie uložena pod názvem battery-report.html.

Mohlo by vás zajímat:  Při přechodu z Android telefonu na iPhone čeká uživatele řada překvapení
Zdroj obrázku: Freepik

Generování informací o baterii pro Windows 11

Pro Windows 11 je postup velmi podobný. Jen ze začátku po pravém kliknutí na Start zvolte možnost Windows Terminal (Admin). Opět potvrďte žádost o povolení a do černého okna vložte příkaz powercfg /batteryreport /output „C:\battery-report.html“ a potvrďte Enterem. Během několika okamžiků máte připravenou zprávu o stavu baterie, kterou si můžete otevřít ve svém prohlížeči.

Ze zmíněné zprávy se dozvíte veškeré dostupné informace o své baterii, včetně odhadu, jak dlouho by ještě měla vydržet zdravá. Budete tak připraveni alespoň přibližně na dobu, kdy bude třeba zakoupit novou.

Zdroj: https://www.komando.com/tech-tips/laptop-battery-health/741235/