Zjistěte, jak je na tom baterie ve vašem notebooku ještě předtím, než vám dá nadobro sbohem

Potřebujete zkontrolovat stav a zdraví své baterie? Pokud na notebooku používáte operační systém Windows 10 nebo 11, pak to nebude problém a my se nyní podíváme, jak na to. V několika málo krocích dostanete své informace v HTML souboru.

Žádná baterie nevydrží věčně a jednou za čas je potřeba koupit novou. Pokud máte notebook s operačním systémem Windows, pak se můžete předem připravit. Disponuje totiž funkcí, která vám vypíše veškeré informace o vaší baterii, jako je její stav, údaje o využití a jak je na tom se zdravím, včetně odhadu její životnosti. Vše, co je potřeba ke zjištění těchto skutečností, najdete v našem článku.

Jak vygenerovat informace o baterii pro Windows 10?

Vše, co budete potřebovat, je nástroj, který je součástí příkazového řádku. Klikněte pravým tlačítkem na Start a z nabídky, která se zobrazí před vámi, vyberte možnost PowerShell. Pokud se vám zobrazí po spuštění vyskakovací okno vyžadující potvrzení, dejte ano. Nyní do modrého okna zadejte příkaz powercfg /batteryreport /output „C:\battery-report.html“ a stiskněte Enter. Nyní vám byla vygenerovaná kompletní zpráva ohledně vaší baterie uložena pod názvem battery-report.html.

Zdroj obrázku: Freepik

Generování informací o baterii pro Windows 11

Pro Windows 11 je postup velmi podobný. Jen ze začátku po pravém kliknutí na Start zvolte možnost Windows Terminal (Admin). Opět potvrďte žádost o povolení a do černého okna vložte příkaz powercfg /batteryreport /output „C:\battery-report.html“ a potvrďte Enterem. Během několika okamžiků máte připravenou zprávu o stavu baterie, kterou si můžete otevřít ve svém prohlížeči.

Ze zmíněné zprávy se dozvíte veškeré dostupné informace o své baterii, včetně odhadu, jak dlouho by ještě měla vydržet zdravá. Budete tak připraveni alespoň přibližně na dobu, kdy bude třeba zakoupit novou.

Zdroj: https://www.komando.com/tech-tips/laptop-battery-health/741235/