Pohybujte se v digitálním světě bezpečně a ochraňte své zprávy, soukromí i historii surfování

Pohybujte se v digitálním světě bezpečně a ochraňte své zprávy, soukromí i historii surfování

V dnešním světě nás na internetu sledují na každém rohu. Pokud i vy chcete tomuto sledování zabránit, existuje spousta možností, jak svou identitu zamaskovat. Podívejte se spolu s námi, jak na to!

Používejte mail co nejvíce anonymně

Existuje hromada e-mailových služeb, které poskytují zabezpečení a šifrování, a to z prostého důvodu. Díky těmto funkcím jsou vaše maily naprosto v bezpečí a nikdo nemá možnost se k nim bez dešifrovacího klíče dostat. Mezi nejlepší poskytovatele v tomto patří bez pochyby PreVeil, ProtonMail nebo Tutanota. Zde si můžete být naprosto jistí, že je vaše e-‍mailová komunikace v bezpečí.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svá zařízení před malwarem základní prevencí a kvalitním antivirem
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na sociální sítě

Už jen samotné používání sociálních sítí jako Instagramu, Facebooku, Twitteru a dalších narušuje soukromí opravdu hodně a my si to ani neuvědomujeme. Pokud nahráváte fotky nebo videa ze svého života, zůstanou součástí internetu navždy. Každý ví, co právě děláte, kde jste byli a kam se chystáte. Pokuste se používání těchto sítí trochu omezovat a rozhodně nepřidávejte o sobě zbytečně moc informací. Pro vaše soukromí je vůbec nejlepší na těchto sociálních sítích vůbec nebýt, i když víme, že dnes je to opravdu těžké.

Mohlo by vás zajímat:  Motivace i inspirace pro každý den: tyhle widgety nesmí na vaší domovské obrazovce chybět

Používejte VPN

Virtual private network neboli VPN je velmi užitečný nástroj, pokud se chcete po internetu pohybovat anonymně. Funguje to v podstatě tak, že se připojíte k internetu přes třetí stranu a není možné dohledat, co a kde děláte. Tato služba je většinou placená, ale za tu možnost být svobodný a udržet své soukromí jen pro sebe to stojí. Navíc díky této službě je možné se přihlašovat i k webům, kam se jinak ani nemusíte dostat.

Samozřejmě to je jen minimum toho, co můžete udělat, a hodně toho také závisí na vás samotných. Pro surfování na internetu doporučujeme používat prohlížeče v anonymním režimu nebo rovnou takové, které jsou pro anonymní vyhledávání určeny. Jako například Tor nebo DuckDuckGo.

Zdroj: https://www.vaultree.com/blog/10-golden-rules-to-safely-surf-the-internet/