Prodej starého Android telefonu může přivodit nečekané problémy. Na několik věcí je třeba pamatovat

Prodej starého Android telefonu může přivodit nečekané problémy. Na několik věcí je třeba pamatovat

Chystáte se prodat svůj starý Android telefon? Pak se na chvilku zdržte u našeho článku. Dneska vám ukážeme, co všechno je potřeba udělat, aby byl prodej pro vás bezpečný.

Zálohujte si svá data

Pokud používáte služby jako Fotky Google, Gmail nebo Google Kontakty, pak většina dat v těchto službách je pravděpodobně již uložena v cloudu, a pokud to tak není, pak si tuto možnost zapněte. Pokud potřebujete zálohovat ostatní data, pak použijte buďto Disk Google, nebo jinou aplikaci třetích stran, jako je třeba Cloud Backup. Poslední možností je všechna data prostě po staru přetáhnout do počítače přes kabel.

Mohlo by vás zajímat:  Virtuální realita Meta Quest 2 umožňuje brouzdání světem, fitness aplikace i možnost komunikace
Zdroj obrázku: Freepik

Odhlaste se ze všech svých účtů

Určitě nechcete, aby nový budoucí majitel dostal přístup k vašim účtům, jako je Google, Facebook nebo Dropbox. Mohla by z toho být ve výsledku pěkná nepříjemnost, proto se postarejte o to, abyste odstranili všechny přístupy. Ve svém telefonu najeďte do Nastavení a vyberte zde nabídku Účty. Před sebou uvidíte všechny propojené účty ve svém zařízení. Jednoduše u každého zvolte možnost odebrat účet a máte klid.

Nyní je čas na obnovení továrního nastavení

Pokud jste již dokončili kroky předtím, pak teď je na čase smazat celý telefon. Ve svém telefonu navštivte tuto cestu: Nastavení -> Systém -> Pokročilé -> Možnosti restartování -> Vymazat všechna data. Tato cesta se může u různých typů telefonů lišit, ovšem je podobná. Po potvrzení tohoto rozhodnutí se vrátí telefon do stavu, v jakém jste jej koupili. Dejte si tedy proto pozor, zda jste zálohovali všechna potřebná data.

Mohlo by vás zajímat:  Apple testuje nové telefony pro přechod na USB-C. Za rok se již s Lightning rozloučíme

Telefon je nyní ve stavu, kdy ho můžete bez problému prodat dále. Všechna data jsou pryč a už zde není nic, co by vás mohlo u něj držet. Snad jen si zkontrolujte, zda jste z telefonu vytáhli paměťovou kartu a SIM kartu. Mohlo by se totiž stát, že je zapomenete vyjmout a změnily by neplánovaně majitele.

Zdroj: https://www.webroot.com/us/en/resources/tips-articles/how-to-wipe-your-device-before-donating