Zima pokračuje a telefon stále ohrožují nízké teploty. Ochraňte své zařízení před mrazem

Každé roční období má svoje plusy a mínusy v rámci využití techniky. Co se týče automobilů, ty je nutno ráno odmrazovat. Na druhé straně je potřeba se postarat o elektroniku, respektive chytrý mobilní telefon. Vaše zařízení může mít problém, co se týče výkonu, odolnosti a výdrže baterie. Proč má počasí vliv na mobilní zařízení?

Li-Ion baterie

Může za to především Lithium-Iontová baterie, která je velice citlivá na chlad. Může nastat situace, kdy si všimnete rychlejšího vybití telefonu nebo náhlého vypnutí, i když byla baterie nabitá. Nemusíte mít ovšem strach, tento stav je pouze dočasný a má za úkol chránit zařízení, dokud se nevrátí ideální teplota.

Mohlo by vás zajímat:  Nic netrvá věčně, ani na Netflixu. Zjistěte včas, jestli váš seriál nebude vyřazený z nabídky

Mezi ideální podmínky patří:

  • Provozní okolní teplota: 0–35 °C
  • Relativní vlhkost: 5–95 % nekondenzující
  • Provozní výška: testováno do 3 000 metrů
Zdroj obrázku: Freepik

Nedovolte telefonu zmrznout

Velikou chybou je nechat telefon napospas chladu. Snažte se vždy uchovávat telefon v teplém prostředí (pozor na opačný extrém). Určitě jej nenechávejte v odstaveném automobilu nebo někde v průvanu na stole. Ideální je mít mobilní telefon v kapse, aby mohl absorbovat teplo z vašeho těla, oblečení, popřípadě rukou.

Nebojte se investovat také do různých krytů, jako jsou silikonové nebo kožené, jelikož pomáhají udržovat vyšší teplo zařízení, než když jej máte v kovovém obalu nebo v původním provedení.

Mohlo by vás zajímat:  Postupujte správně při napadení počítače virem a zabezpečte důležitá data

Buďte připraveni

Co si pod tím představit? Není to nic těžkého. Velice užitečné jsou v tomto případě sluchátka, nejlépe bezdrátová, tím se vyvarujete zbytečného vytahování mobilního telefonu z kapes a nezpůsobíte tím mobilu teplotní šok či ochlazení. Přes sluchátka můžete kromě poslechu hudby telefonovat nebo zadávat různé příkazy asistentovi. Můžete si pořídit rukavice dělané přímo pro ovládání mobilního telefonu. Pamatujte také na to, abyste nabíjeli své zařízení, až získá vhodnou teplotu, nenabíjejte ho nikdy, když je chladné.

Mohlo by vás zajímat:  Změnit výchozí prohlížeč je možné na všech zařízeních. K této funkci se už připojil i Apple

Nebojte se využít některou z možností, můžete si tak ušetřit starosti a prodloužit životnost zařízení včetně baterie.

Zdroj: https://pelacase.com/blogs/news/how-to-keep-your-phone-warm-during-winter