Namísto jména jen telefonní číslo: častý problém na WhatsAppu má jednoduché řešení

WhatsApp patří k nejvyužívanějším a nejoblíbenějším komunikačním aplikacím na trhu. Svou důvěru si pěstoval roky. Co když se ale dostanete do situace, kterou jste nezažili, a místo jména kontaktu se vám najednou ukazuje pouze telefonní číslo? Problém může nastat u posledního uloženého kontaktu, ale někdy se může stát, že se tento problém objeví u všech. Jak k tomuto problému dochází a jak ho vyřešit?

WhatsApp přestává z různých důvodů zobrazovat jména kontaktů, zde je hned několik z nich:

  • technické potíže,
  • uložení kontaktu, který se nestihl načíst,
  • seznam kontaktů byl smazaný,
  • váš telefon nerozezná SIM karty s uloženými kontakty,
  • problém se synchronizací,
  • omezení kvůli operačnímu systému.
Mohlo by vás zajímat:  Přesunout větší soubory z telefonu do počítače zvládnete díky několika aplikacím během chvíle

Zkontrolujte kontakt, popřípadě obnovte celý seznam

WhatsApp ne vždy správně zobrazí nově uložené kontakty okamžitě. Pokud ani po chvilce nedojde k synchronizaci kontaktu, můžete aplikaci restartovat. Může se jednat také o chybu při ukládání kontaktu do telefonu, zejména pokud jde o zahraniční číslo. Nevidíte žádné změny? Pak je na čase přejít k obnově celého seznamu.

Zdroj obrázku: Freepik

Obnovení celého seznamu kontaktů může pomoci při problémech se správným zobrazováním uložených kontaktů. Nejdříve otevřete WhatsApp, klikněte na ikonku nového chatu, poté na tři tečky a zvolte Obnovit.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s kamerou na MacBooku vyřeší restart, aktualizace nebo změna nastavení

Zaměřte se na možné problémy v adresáři

Na vině může být také váš adresář. Zkontrolujte, zda je vše v pořádku. Jako kontrolu můžete otevřít ostatní aplikace využívající adresář. Jestli i tam jsou chyby, důvod je jasný. Na internetu najdete různé návody, jak řešit problémy s adresáři na iPhonu či Androidu.

Někdy může být příčinou i pád mobilního zařízení. Může se totiž jednat o poškození SIM karty a to má za následek chyby s kontakty.

Omezení operačního systému

Nastavení soukromí je užitečná věc, ale jeho přehnáním si můžete zadělat právě na problém se synchronizací dat. WhatsApp poté nebude moci načíst důležitá data a bude zobrazovat pouze telefonní kontakt. Pro změnu budete muset najet do Nastavení -> Soukromí -> Kontakty a zapněte přepínač.

Zdroj: https://www.technipages.com/troubleshooting-whatsapp-not-showing-names