Kvalitu spánku na cestách pohlídá správná rutina

Spánková hygiena je jednou z nejdůležitějších činností v našich životech. Správný spánek nám prospívá nejen po psychické stránce, ale také po té fyzické. Pokud zvládnete zavést správný spánek do svého života, máte vyhráno. Nicméně tato hygiena může být někdy narušena, například hlučnými sousedy. Každopádně vše lze v poklidu vyřešit, jelikož se nacházíte ve známém prostředí. Co když ale cestujete mimo domov nebo na dovolenou? První dny mohou být složité. Nejen aklimatizace na nové prostředí vás může limitovat, ale zejména hluční sousedi, doprava, rušné ulice nebo brzké východy slunce. Jak se připravit na správnou spánkovou hygienu během cest?

Mohlo by vás zajímat:  Notebook už možná brzy nahradí jiné alternativy. Pro mnohé ale stále zůstává nejlepší volbou

Pokračujte nebo si upravte spánkový režim

Rutina je velmi užitečná, co se týče spánku. Když tělo usíná a probouzí se ve stejnou dobu, je to to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Vaše tělo je vybaveno cirkadiánním rytmem, jenž reguluje cyklus spánku a bdění. Jakékoliv narušení ohrožuje kvalitu spánku. Jak udržet nebo zavést rutinu na dovolené?

Udržování cirkadiánního rytmu je klíč k úspěšnému spánku. Velice důležitým faktorem je adaptace na nové prostředí, kde trávíte svou dovolenou. Nezapomeňte také na důležitost snížení jet lagu a zvýšení energie přirozeným způsobem. Zkuste krátké cvičení a zbytečně nezůstávejte dlouho vzhůru.

Mohlo by vás zajímat:  Hry nemusí být pouze zábava. Tyhle tituly roztočí mozkové závity a rozvinou kreativitu
Zdroj obrázku: Freepik

Denní světlo

Vstávánívýchodem slunceusínání se západem, nebo alespoň po západu slunce? Neskutečná vzpruha a pozitivní efekt pro naše tělo. Zkuste se aklimatizovat pomocí předpovědi počasí, kdy nastává východ a západ. Stejné informace vám poskytnou chytré hodinky nebo různé webové stránky.

Další alternativy

Dělá vám problém usínat v novém prostředí? Pomoci vám mohou špunty do uší a různé masky na oči. Díky těmto pomůckám si hravě poradíte s okolním ruchem. Využít můžete také Spotify nebo jiné aplikace, aby vám udělaly kulisu vhodnou k usnutí.

Mohlo by vás zajímat:  Cestovní deník v telefonu: šikovné aplikace uchovají fotografie a detaily cesty na jednom místě

Někdy může pomoci sklenička alkoholu. Jedno pivo nebo sklenička vína můžou pomoci s usínáním v novém prostředí. Pozor ale, rozhodně se nedoporučuje to přehánět a pít alkohol každý den, hrozí totiž opačný výsledek.

Zdroj: https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/6-tips-for-better-sleep-when-you-travel