Uspořádání kabelů na pracovním stole vytvoří pořádek a předejde jejich ničení

Pořádekuspořádání jsou vždy základním prvkem, který by měl být na každém pracovišti. Jakékoliv vybočení a nepořádek vedou ke zhoršení pracovního výkonu z důvodu neustálého rozptylu a nesoustředění. Proto byste měli začít u stolu, na kterém chcete pracovat. Jakmile ho vyčistíte od zbytečných předmětů, můžete na něm začít pracovat. Pokud máte stolní počítač a uvažujete o jeho pevném usazení, je na čase zorganizovat veškeré kabely, aby vám nepřekážely a aby se vám neponičily špatným skladováním.

Stahovací pásky

Stahovací pásky jsou vynikajícím nápadem pro uspořádání kabelů na pracovním stole. Tyto takzvané zipy dokážou minimalizovat plochu kabelů a semknou je do jednoho celku, aniž by se poškodily zkroucením. I když nepůsobí nejelegantnějším dojmem, svůj účel splní, jestli ale přeci jen dáváte přednost vzhledu, pak tyto pásky používejte na schovaných místech. Po stáhnutí můžete přečnívající pásky odstřihnout, aby vám zbytečně netrčely kousky pásky.

Mohlo by vás zajímat:  Kultovní počítačové hry, které si našly cestu do telefonů: nuda rozhodně nehrozí

Suchý zip

Dalším skvělým pomocníkem je suchý zip. Splní stejný účel jako stahovací pásky s tím rozdílem, že jej lze kdykoliv oddělat, nepůsobí esteticky špatně a hodí se tehdy, když často měníte místa.

Zdroj obrázku: Freepik

Kabelové kanály

Toto řešení je nejdražším, ale zároveň vám poskytne největší komfort, jelikož vám dokonale schová kabely. Při návrhu buďte opatrní, protože se jedná o trvalé řešení. Kabelové kanály je nutné zavrtat do stolu nebo stěny (popřípadě použít lepidlo). Plastové kabelové kanály můžete natřít ve stejné barvě, jaké máte pozadí, takže mají výhodu i v maskování.

Mohlo by vás zajímat:  Aplikace pro posílání SMS, které nabízí maximální možné přizpůsobení

Kabelové spony

Kreativci využijí služeb klipů. Tyto klipy připevníte oboustrannou páskou nebo lepidlem (nejlepší možnost nabízí značky 3M nebo No More Nails). Jestliže se rozhodnete pro tento způsob elektroinstalace, je potřeba si vše pořádně naplánovat dopředu. Samotná instalace zabere mnohem více času než výše zmíněné. V celkovém výsledku nemusíte litovat investovaného času, protože vyjmutí je velice snadnou záležitostí.

Zdroj: https://desky.com.au/blogs/news/how-to-organise-cables-under-desk