Za Samsung Galaxy S je zbytečné utrácet. Levnější Galaxy A se mu v mnohém vyrovná

Patříte k nadšencům a věrným fanouškům značky Samsung? Na internetu jsou různé recenze na Samsung Galaxy S, ale je opravdu nutné, aby si běžný uživatel pořizoval tuto variantu? Podle určitých parametrů lze snadno odvodit, že nemá cenu utrácet zbytečně tolik peněz, když máte k dispozici Samsung Galaxy A, který je levnější a výkonově srovnatelný. Pojďme se podívat na parametry, kterými se vyrovnává svému dražšímu „bratrovi“.

Podobnost

Začneme tedy tím, čím jsou oba modely identické – vzhledem One UI Samsung. Co se týče aktualizací, novější modely mají přednost, co se týče jejich dostupnosti, ale prodleva není tak dlouhá, aby vás znepokojila.

Mohlo by vás zajímat:  Bezdrátová sluchátka jsou komfortní, v kvalitě ale prozatím zaostávají

Výdrž baterie je identická u obou modelů, a to s kapacitou až 5 000 mAh, což je dostatek, aby zařízení vydrželo až 2 dny při středním či lehčím zatížení. Displej je další součástí, která je téměř identická, malé detaily možná spatříte, ale určitě ne zásadní, aby byl rozdíl ceny obou zařízení o více než dvojnásobek.

Zdroj obrázku: Freepik

Užitečné komponenty

Samsung přišel s ne moc milými novinkami při pořízení nových modelů. Součástí balení už není nabíječka a telefony nejsou vybaveny konektorem pro sluchátka. Tento problém nebudete řešit, když si pořídíte starší modely řady A (A32, A52 a A72).

Mohlo by vás zajímat:  Dárková past: Psychologické důvody, proč by vánoční dárek neměl být mobilní telefon

Co dělá nejlepšími telefony tak drahými? Kvalitnější hardware, je totiž odolnější. Například řada S22 oplývá ochranou Gorilla Glass Victus+ na přední i zadní straně, takže byste nepotřebovali ani ochranu, ale ruku na srdce, i tak si lidé pořizují kryty a další ochranu, náhoda je nevyzpytatelná.

Životnost zařízení

Životnost samotných mobilních zařízení je dobrá, mnohem delší než u druhořadých modelů. Nabízí kvalitnější fotoaparát, výkonnější procesor, hlasitější reproduktory, hodnocení IP68, více paměti RAM, větší úložiště a další. Bohužel co nás může odradit, to je krátká životnost Li-Ion baterie. Tato baterie vydrží zhruba 2–3 roky, poté má většina uživatelů tendenci pořídit si nové zařízení.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/galaxy-s-vs-galaxy-a/