Lidé mají dar, že stále vymýšlí nové a nové technologie, které slouží k zjednodušení našich životů. Ne každý nový přístroj je opravdu přelomový, ale jsou tu i lidé, kteří se bojí těchto nových inovací a přístrojů. Například s příchodem dronů se lidé báli o své soukromí, což bylo časem rozprášeno. U elektroniky zůstaneme a posvítíme si na notebooky a mýty okolo nich.
Používání notebooků ovlivňuje plodnost
Kolují hoaxy o tom, že používání notebooků ovlivňuje plodnost, respektive kvalitu mužských spermií. Jedna z verzí ukazuje na záření, druhá na teplotu. Toto tvrzení navedlo skupinu výzkumníku podrobit mužské spermie testu. Nádobku se spermiemi vložili vedle notebooku s Wi-Fi připojením, totéž bylo provedeno u notebooku bez Wi-Fi připojení. Výsledkem bylo opravdu větší poškození DNA a zhoršený pohyb u spermií v blízkosti notebooku s Wi-Fi připojením. Nicméně i tak není tento test posvěcený, jelikož jsou spermie jinak chráněny lidským tělem.
Vyzařované teplo z notebooku může mít vliv, pokud máte notebook v blízkosti rozkroku. Většinou k tomu dochází při poloze vsedě.

Špehování přes notebook
Webkamera je součástí většiny notebooků a mezi lidmi se povídá, že můžete být špehováni přes ni. Proto se traduje, že je lepší mít ji zalepenou, aby se předešlo možným komplikacím. Na jednu stranu se může jednat o pravdu, ale pouze v případě, že jdete tomu lehce naproti, kolikrát nevědomě. Většinou k tomu dochází za pomoci klamu nebo prostřednictvím fyzického přístupu k vašemu počítači.
Notebook by se měl vypínat
Dříve notebooky obsahovaly nikl-metal hybridové baterie, u kterých se doporučovalo odpojení a vybití baterie. Nyní s přechodem na Li-Ion baterii je původní rada k ničemu. Životnost baterie vydrží 2–3 roky bez ohledu na vybití.
Tvrzení, že notebooky by se měly vypínat, je z části smysluplné, záleží pouze na tom, zda jsou chlazené, aby se předešlo poškození prachem, což může vést ke korozi.
Zdroj: https://reviewed.usatoday.com/laptops/features/fact-or-fiction-the-top-5-laptop-myths