Za pomalé stahování si často můžeme sami. Zlepšit rychlost lze několika způsoby

Za pomalou rychlost může poskytovatel internetových služeb (ISP), ale může se jednat také o chyby v systému, které mohou zpomalit rychlost internetu stahování ve Windows. Právě proto přicházíme s článkem, kde vám ukážeme různé tipy, jak se vypořádat s tímto problémem a vymáčknout tak co největší potenciál v rámci rychlosti stahování. Nejdříve si zjistěte, jakou rychlost internetu máte. 1 MB/s = 8 Mb/s. V tomto se lidé často pletou, když špatně pochopí význam těchto údajů.

Možnosti pro zrychlení jsou jednoduché, užijete si tak zrychlenou rychlost sítě, vyšší kvalitu videohovorů a dalších streamů. Nebudete mít problémy s ukládáním do vyrovnávací paměti, což vám ušetří čas. Výkon je tak čistý a efektivní.

Mohlo by vás zajímat:  Odemknout SD kartu můžeme přímo přes systém Windows nebo aplikaci

Postupujte postupně

Nejjednodušší způsob je restartování systému. Tento úkon automaticky opraví některé chyby, což může vést ke zvýšení, respektive zprůměrování rychlosti stahování. Další možností je spuštění Poradce při potížích. Tento poradce vám může pomoci zrychlit stahování, jelikož může být na vině špatně nastavený systémový ovladač. Pro kontrolu si vyzkoušejte rychlost internetu na různých stránkách, ať můžete porovnávat, zda odpovídá tomu, co vidíte ve svém systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Priorita stahování nebo připojení

Velkou roli hraje také to, kolik souborů stahujete. Stahování funguje na principu rozdělení rychlosti, pokud stahujete více než jeden soubor. V takovém případě se vyplatí zastavit ostatní stahované soubory, pokud upřednostňujete stažení konkrétního souboru primárně.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro zrychlení internetového připojení na Nintendo Switch

Chyba se může taky vloudit do vašeho routeru, jenž může být zastaralý, v takovém případě uvažujte o změně. I když se routery rok od roku zlepšují, tak pořád vítězí, co se týče rychlosti a odezvy, ethernetový kabel.

Vymažte cookies

Návštěvou různých stránek se ukládají data do mezipaměti. Nevymazání mezipaměti může mít za následek zpomalení stahování, proto je důležité vymazat soubory cookies a mezipaměť.

Ještě na chvíli se vrátíme k modemu. Je dobré, když pravidelně kontrolujete aktualizace modemu, můžete tím předejít zpomalení rychlosti stahování. A když nevíte co dál, vyzkoušejte opět Restart, ale ne OS, ale modemu.

Zdroj: https://www.cyberghostvpn.com/en_US/privacyhub/how-to-increase-download-speed/