Po zakoupení nového počítače je nezbytné provést několik důležitých kroků

Při koupi nového počítače se může zdát, že ho stačí jen zapnout a začít s ním pracovat. Nicméně aby počítač fungoval správně a bez problémů, je velmi důležité provést řadu nastavení a úprav. V tomto článku se budeme věnovat tomu, co všechno je třeba provést při prvním zapnutí počítače a jak se vyhnout častým chybám, které mohou způsobit zbytečné problémy a ztrátu času. S těmito tipy budete moci svůj nový počítač správně nastavit a využít jeho plný potenciál.

Neodkládejte aktualizace

Jedním z klíčových kroků při nastavování nového počítače je aktualizace operačního systému. Je to proto, že výrobci počítačů často dodávají počítače s předinstalovaným operačním systémem, který může být již zastaralý a zranitelný. Proto je důležité okamžitě přistoupit k aktualizaci systému. Pokud máte počítač s operačním systémem Windows, pak byste měli okamžitě spustit Windows Update a nechat zkontrolovat, zda máte nejnovější verzi systému. Pokud najdete aktualizace, které nejsou nainstalovány, je důležité je co nejdříve nainstalovat. Aktualizace obsahují bezpečnostní záplaty a další vylepšení, která zajišťují, že váš počítač bude bezpečný a bude správně fungovat. Nezapomeňte tedy na tento důležitý krok při nastavování nového počítače.

Mohlo by vás zajímat:  Starý postup už dávno neplatí. První nabití smartphonu má zcela jiná pravidla
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na výběr správného antiviru?

Antivirový program by měl být mezi prvními programy, které nainstalujete na svůj nový počítač. S internetovými hrozbami se dnes můžete setkat kdykoliv a chránit svůj počítač je tudíž zásadní. Navíc je k dispozici spousta bezplatných antivirových programů, které mohou být stejně účinné jako placené. Mezi nejpopulárnější a osvědčené antivirové programy patří například Avast nebo AVG. Pokud však máte více finančních prostředků, doporučuje se investovat do nejlepších placených antivirových programů, jako je například Norton 360 Deluxe, který nabízí špičkovou ochranu vašeho počítače. Jakmile máte antivirový program nainstalovaný, můžete pokračovat s instalací dalších programů, jako jsou herní knihovny, textové editory nebo oblíbené streamovací platformy, jako Spotify nebo Netflix.

Zdroj: https://www.pcmag.com/news/how-to-set-up-your-new-pc