Na záchod jedině s telefonem. Oblíbený zlozvyk ale nemusí skončit vždy příjemně

Používání mobilního telefonu bývá v různých ohledech riziko. Jinak tomu není ani v případě toalety. Kolikrát nás přepadne nutnost vykonat potřebu mimo domov, takže nemáme ponětí, zda je daný prostor dostatečně dezinfikovaný. Mnohdy si to ani neuvědomujeme, ale kromě samotného úkonu vykonání potřeby trávíme často tuto dobu použitím mobilního telefonu k tomu, abychom zabili čas.

Jaké nebezpečí číhá na toaletách?

Nastane situace, kdy jste mimo domov, a budete tak nuceni jít na toaletu jinde. Nevíte však, kdy byla toaleta naposledy dezinfikovánauklizena. Na první pohled může toaleta vypadat dokonale čistě, ale zdání často klame. Už jen pouhé sáhnutí na kliku, abyste otevřeli dveře, může stačit k přenosu bakterií a virů. Jakmile vykonáváme potřebu, většina z nás drží mobilní telefon a začne vyplňovat čas. Problém je, že kolikrát i po dokončení úkonu člověk stále sedí na záchodě, což je velice špatný nápad.

Mohlo by vás zajímat:  Revoluční přípravek pro dobrý zrak je konečně na trhu. Brýle nahradí oční kapky
Zdroj obrázku: Freepik

Prevence

V první řadě, pokud můžete, naučte se zavést rutinu v době, kdy jste doma a nejste v práci. Samozřejmě ale může nastat problém, kdy zkrátka neuděláte nic jiného, než že budete muset navštívit toaletu jinde. Oproti domácnosti, pokud se tedy o ni staráte, zde nemáte automatickou jistotu toho, že zde proběhl úkliddezinfekce.

Takže první pravilo je sahat na dveře pouze jednou rukou, s kterou budete manipulovat na toaletě dále, sahat na dveře a toaletní papír. Když už jste nuceni k použití telefonu, použijte vždy druhou ruku, abyste zamezili případnému šíření bakterií či virů. Můžete totiž přijít do kontaktu s choroboplodnými zárodky, jakými jsou bakterie salmonely, E. coliC. Difficile.

Po skončení telefon dezinfikujte

Když už tedy dokončíte potřebu, základem je umýt si ruce a vydezinfikovat mobil, popřípadě knihu nebo jinou věc, kterou jste používali. Umytí rukou by měl být automatismus, každopádně ne každý už myslí na dezinfekci mobilního zařízení nebo jiného používaného předmětu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/phone-toilet-health-risks