Vybitý telefon je noční můra každého, kdo chvátá. Nabít jde naštěstí i během chvíle

Vybitý telefon je noční můra každého, kdo chvátá. Nabít jde naštěstí i během chvíle

Všichni jsme to už někdy zažili. Potřebujeme rychle odejít do práce nebo mimo dům a najednou zjistíme, že máme vybitý telefon. Máte málo času a potřebujete co nejvíce nabít svůj smartphone? V dnešní době existují rychlonabíječky, které se o tento problém postarají. Ne všechny telefony tento typ ale podporují, takže se musíte spolehnout na jiné metody. Co můžete vyzkoušet?

Zapojení i vypnutí telefonu jsou důležité

Hodně lidí dnes nabíjí svůj smartphone přes počítač nebo notebook. To ale trvá poměrně dlouho. Jestli chcete nabíjení urychlit, zapojte ho do klasické nabíječky přímo do zásuvky. Máte-li novější model iPhonu nebo mobilu s Androidem, pravděpodobně máte v telefonu možnost rychlého nabíjení. Jestli spěcháte, můžete tuto možnost využít.

Další možností je telefon vypnout po dobu nabíjení, jestli ho právě nutně nepotřebujete. Díky tomu nebude potřebovat žádnou energii na probíhající funkce a mnohem rychleji se nabije, protože se soustředí pouze na nabíjení baterie. Stejně tak byste telefon neměli používat, když se nabíjí. To je další možnost, díky které se bude baterie nabíjet mnohem rychleji.

Mohlo by vás zajímat:  Propojení telefonu s televizí: jednoduchý návod pro Android i zařízení Apple
Zdroj obrázku: Freepik

Režim letadlo a powerbanka

Obrazovka i konektivita využívají energii vašeho mobilu. Z tohoto důvodu byste měli při nabíjení zapnout režim letadlo. Výhod to má hned několik. Nejen že se bude smartphone rychleji nabíjet, ale také vás nikdo nebude rušit ve chvíli, kdy se budete doma chystat do práce nebo snídat. Všechny aktualizace i emaily můžete vyřídit později.

Nejlepší variantou jsou přenosné nabíječky. Powerbanku můžete k telefonu připojit, ať jste kdekoli, a telefon se vám bude nabíjet i cestou do práce nebo na schůzku. Tyto přístroje nejsou drahé. Jedná se o velkou baterii, kterou musíte jen předem nabít a potom ji můžete využívat na cestách, ať jste kdekoli. Navíc smartphony nabíjí poměrně rychle, takže nebudete muset ani dlouho čekat.

Zdroj: https://www.xfinity.com/hub/mobile/how-to-make-phone-charge-faster