Z nuly na sto je nejlepší cesta, jak baterii v Androidu úplně zničit

Z nuly na sto je nejlepší cesta, jak baterii v Androidu úplně zničit

Každodenní rutinou je pro nás nabíjení chytrého telefonu. V tomto článku se budeme bavit o zařízeních Android. Existují různé způsoby, jak, kde nebo kdy je nabíjet. Můžete se rozhodnout nabíjet svůj Android přes noc, když spíte, během nečinnosti nebo přes USB zásuvku, zatímco jedete někam autem. Techničtí odborníci mají ovšem jiný názor a radí, co byste podle nich neměli dělat.

Uvnitř vašeho Androidu se nachází lithiumiontová baterie. Tato baterie je první volbou pro několik chytrých telefonů. Nabízí totiž celou řadu výhod, včetně odolnosti a nízkých výrobních nákladů. Na druhou stranu jsou zde i nevýhody, hlavně když stárnou, což se odrazí na zhoršení kvality. Toto zhoršení začíná, jakmile opouští výrobce a jde k vám do ruky a běžného užívání. Podle předpokladů baterie vydrží 2–5 let. Odborníci a technici varují, co byste neměli během nabíjení dělat.

Mohlo by vás zajímat:  Pokročilé technologie prodlužují životnost baterie v chytrých telefonech

Nenechte baterii úplně vybít

Jeden z nejškodlivějších zvyků je nechat baterii úplně vybít. Pokud takto pravidelně necháváte svůj Android vybíjet, tak můžete negativně ovlivnit životnost své baterie. Lithiové baterie mají totiž omezený počet cyklů, což znamená, že se článek může vybít a nabít pouze v omezeném počtu. Když se váš telefon vybije, sníží se počet zbývajících cyklů. Můžete to poznat také na zhoršené schopnosti udržet baterii a také celkové životnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste to jinak

Dávejte si pozor také na opačnou situaci, abyste naopak nepřebíjeli svůj telefon zbytečně. Toto přebíjení může také způsobit poškození baterie. Nikdy nenechávejte svůj telefon nabíjet přes noc. Když necháte baterii nabíjet dlouhou dobu na 100 %, tak je vystavena většímu napětí. Optimální rozmezí nabíjení baterie se pohybuje mezi 20–80 %. Toto nabíjení vám z dlouhodobého hlediska ušetří čas i peníze.

Mohlo by vás zajímat:  Při přechodu z Android telefonu na iPhone čeká uživatele řada překvapení

Signály, které vám napoví, že je čas na výměnu baterie

Jak dále prodloužit životnost baterie? Rozhodně zařízení nevystavujte extrémním teplotám, které mohou poškodit baterii. Existuje hned několik varovných příznaků, díky kterým poznáte, že je třeba vyměnit baterii. Mezi ně patří hlavně:

  • rychlé vybíjení,
  • nenabíjení, i když je zařízení zapojené v síti,
  • horká baterie.
Zdroj: https://www.techadvisor.com/article/727861/how-to-properly-charge-a-phone-battery.html