Přenést operační systém Windows na SSD zvládne i laik. Těšit se můžete na pořádnou rychlost

Přenést operační systém Windows na SSD zvládne i laik. Těšit se můžete na pořádnou rychlost

Pokud váš počítač startuje příliš dlouho a chcete s tím něco udělat, pak doporučujeme upgradovat na SSD disk. Na něm totiž váš operační systém naběhne opravdu raketovou rychlostí.

Pokud váš operační systém nabíhá opravdu dlouhý čas, pak je dost možné, že to bude tím, že nemáte ve vašem PC rychlý disk SSD. Pokud váš starý HDD vyměníte za rychlejší SSD (solid-state drive), pak se můžete těšit na to, že načítání vašeho operačního systému zabere jen zlomek času. Pokud se chystáte na výměnu na tento disk, tak vás uklidníme. Je to relativně jednoduché a ani ne moc drahé, jelikož SSD disky se dneska dají pořídit okolo tisíce korun.

Mohlo by vás zajímat:  V zimě potřebuje notebook chránit před nízkými teplotami

SSD disky jsou podporovány pouze od Windows 7 a novějších

Dnes vás ve zkratce provedeme výměnou vašeho starého disku za SSD. Budete potřebovat Windows 7, 8, 10 nebo 11. Se staršími verzemi si SSD nerozumí a byl by problém dostat na něj systém. Proces výměny je vcelku jednoduchý. Nejprve si uděláme zálohu starého disku, pak fyzicky vyjmeme starý disk a nahradíme ho novým SSD, který umístíme na jeho místo. Nejdéle v celém tomto procesu bude rozhodně trvat zálohování, protože výměna je otázka několika mála minut.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru powerbanky hraje roli její kapacita, počet výstupů i hmotnost
Zdroj obrázku: Freepik

Zálohujte nebo naklonujte svá data

Začněte tedy zálohou, případně váš starý disk naklonujte. K tomu slouží spousta programů a jedním z těch nejoblíbenějších je například bezplatná aplikace Macrium Reflect. Díky tomuto programu si můžete svůj stávající disk naklonovat na nový a zůstane vám tak veškeré vaše uložení a data. Jakmile budete mít tuto část hotovou, otevřete case a za pomoci malého šroubováku nejprve odstraňte váš starý disk, který nahraďte novým.

V dnešní době to opravdu není žádná věda. Výměny komponentů jsou uzpůsobeny tak, aby to zvládl i laik, který počítačům nerozumí. Vše, co tedy potřebujete k této výměně vědět, je to, jak vypadá váš HDD.

Zdroj: https://www.backblaze.com/blog/ssd-upgrade-guide/